Arınç, LGS Türkiye birincileriyle bir araya geldi Arınç, LGS Türkiye birincileriyle bir araya geldi

Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, Mutfak Atölyesinde açılan meslek edindirme kursları sayesinde belge sahibi olanların rahat bir şekilde kendi işini kurabildiğini kaydetti.

Oğuz, “Milli Eğitim Bakanlığımızın Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün talimatlarıyla Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi olarak meslek edindirme kurslarına ağırlık veriyoruz. Kurum binamızda yeni açılan Mutfak Atölyesinde onlarca kursiyeri mezun ettik. 756 saatlik kursu tamamladılar. Ustalık belgesi almak için sınava girecekler. Daha sonra da kendileri işyeri açabilecek. A da herhangi bir iş yerinde aşçı ya da pastacı olarak başlayabilecekler. Bu kurslar en kısa sürede meslek sahibi olmalarını sağlıyor” diye konuştu. 

Pasta öğretmeni Vildan Hoşer,  “756 saatlik pasta yardımcılığı kursumuzu tamamladık. Aynı zamanda 2,5 aylık pastacılık çıraklığı eğitim verdik. 756 saatlik kursu tamamladılar. Usta yardımcılığına geldiler. Kursumuzun tamamlanması nedeniyle uygulamalı bir sınav yaptık. Kursiyerlerimiz öğrendiklerini uygulamadılar. En güzel pastaları, tatlıları ortaya çıkardılar. Bu açtığımız kurslardan birini katılan bir kursiyerimiz kendi işyerini açtı. Bu kursiyerlerimizde belgelerini aldıkları zaman iş yeri açabilecekler” diye konuştu.

Editör: İclal Çiçek