Sadık Cangel
MANİSA (İHA) -
Manisa’nın Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar hayırsever Koşar Ailesi tarafından yapılacak olan aile sağlığı merkezine kısa sürede kavuşacak. Manisa'nın önde gelen iş insanlarından, Ticaret Borsası Onursal Başkanı, TFF eski Başkanvekili Arif Koşar ve oğlu iş insanı İsmail Burak Koşar, Güzelyurt Mahallesi’ne aile sağlığı merkezi kazandırmak için kolları sıvadı. İş insanı Arif Koşar’ın anne ve babasının ismini taşıyacak olan İsmail-Nimet Koşar Aile Sağlığı Merkezi için Manisa Valiliği’nde protokol imza töreni düzenlendi. Törene Manisa Valisi Enver Ünlü, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Karaca, Güzelyurt Mahalle Muhtarı Aynur Tava, hayırsever iş insanı Arif Koşar ve oğlu iş insanı İsmail Burak Koşar katıldı. Vali Enver Ünlü tarafından karşılanan Arif Koşar ve İsmail Burak Koşar, görevlerinde başarılar diledi ve bir süre sohbet etti.
Manisa’nın nüfusu en yoğun mahallelerinden olan Güzelyurt’ta sağlık alanındaki önemli bir eksiği kapatacak olan merkezde 4 aile hekimi, 4 aile sağlığı çalışanı ve 1 hizmetli görevli olacak. Projede 4 adet muayene odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet gebe izleme ve aile planlama odası, 1 adet bebek izlem odası, 1 adet emzirme odası, 1 adet kan alma ve laboratuvar odası bulunacak."Diğer hayırseverlerimize de örnek olsun"
Manisa Valisi Enver Ünlü, tamamı hayırsever tarafından yapılacak İsmail - Nimet Koşar Aile Sağlığı Merkezi’nin diğer hayırseverlere de örnek olmasını diledi. Arif Koşar ve ailesine teşekkür eden Manisa Valisi Enver Ünlü, “Cumhuriyetin 100’üncü yılını idrak ettiğimiz bu günlerde burada Sayın Koşar ailesinin sağlık camiamıza kazandıracakları 4 hekimlik aile sağlığı merkezimizin protokolünü imzalıyoruz. Hayırseverlikleriyle zaten kamuoyunda tescilli değerli aileye Manisa kamuoyu adına teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir. Kamu hizmetlerimize destek vermek isteyen hayırseverlerimize de örnek teşkil etsin, farkındalık oluştursun. Koşar ailesi inşaat sektöründe de faaliyet gösteren Manisa'mızın markası olmuş bir aile. Dolayısıyla bu binayı kendileri yapıp çok kısa sürede Sağlık Müdürlüğümüze teslim edecekler. Kıymetli bağışçımızın babası İsmail Amcamızı ve annesi Nimet Annemizi rahmetle anıyoruz. Böyle değerli evlatlar yetiştirip Manisa’ya kazandırdıkları için de İsmail ve Nimet Koşar’ı saygıyla yad ediyorum. Manisa'mıza hayırlı olsun, inşallah daha güzel eserlerin kazandırılması için bir örnek teşkil edecektir. Hayrın küçüğü büyüğü olmaz, herkes imkanları dahilinde bir tuğla bile koyabilir. Bu benim Manisa'mızdaki ilk protokolüm. Bana nasip oldu, çok büyük bahtiyarlık duyuyorum” diye konuştu."Aile olarak çok mutluyuz"
Hayırsever İş İnsanı Arif Koşar, aile sağlığı merkezini en kısa sürede bitirip mahallede yaşayan vatandaşların hizmetine sunacaklarını söyledi. Anne ve babasının ismini sağlık merkezinde yaşatmaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Koşar, “Allah rızası için bu aile sağlığı merkezini yapıyoruz. Biz aile olarak da baba-oğul olarak da çok mutluyuz. Bizim oturduğumuz semtte böyle bir merkeze ihtiyaç olduğunu muhtarımız söyleyince 5 dakika içinde kabul ettik. ‘Hayırlı işlerde acele ediniz’ diye hadisi şerif var. Biz de oradaki hastalarımızı, doktora ihtiyacı olan insanların biran önce merkeze kavuşması için elimizden geleni yapacağız. Allah nicelerini yaptırsın. Arkamızda bir hoş seda bırakacağız. Çalışkan Valimize çok teşekkür ediyorum. Manisa'mızın başka illerden geri kalmamasını ve daha önde olmasını çalışkan valimizle sağlayacağız” diye konuştu.
Koşar, protokol törenine katılan Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay’a, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Karaca’ya, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş’a, Güzelyurt Mahalle Muhtarı Aynur Tava’ya da teşekkür etti.

AFAD FIRTINA VE YAĞIŞ RAPORUNU AÇIKLADI! Manisa dahil 1136 ihbar AFAD FIRTINA VE YAĞIŞ RAPORUNU AÇIKLADI! Manisa dahil 1136 ihbar"Hedefimiz hekim başına düşen hasta sayısını azaltmak"
Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Karaca da, Güzelyurt Mahallesi’nin yoğun nüfuslu bir yer olduğunu belirterek, aile hekimi başına düşen hasta sayısının bu merkezle birlikte azalacağını ve hastalara daha iyi hizmet verileceğini söyledi. 250 metrekarelik, 4 hekimli aile sağlığı merkezinin kısa süre içinde hayırsever tarafından tamamlanacağını ve 16 bin kişiye hizmet vermesinin hedeflendiğini kaydeden Karaca, “Aile hekimlerinin daha iyi hizmet vermesi için yoğunlukları azaltmaya çalışıyoruz. Güzelyurt Mahallemizde aile hekimi başına düşen hasta sayısı 4 bin civarında. Biz bunu 3 binlere düşürmeye çalışıyoruz. Hayırseverimize çok teşekkür ediyorum” dedi.