Manisa Valisi Enver Ünlü bugün gazetecileri ağırladı.  Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, kendilerini kabul eden Vali Enver Ünlü’ye Manisa’daki görevinde başarılar diledi.  Manisa Valisi Enver Ünlü, basının her zaman önemli olduğunu, bir kentin gözü kulağı olduğunu belirterek Başkan Filizkan ve ekibine gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Vali Ünlü, Manisa’da göreve başladığı andan itibaren yakından tanımaya başladığını, en uzak ilçelerden başlayarak oraları gezdiğini, ilçeler hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığını söyledi.  Gediz’in Manisa için çok önemli bir nehir olduğunu kaydeden Vali Ünlü, Gediz Nehri sayesinde bereketli tarım alanlarının sulandığını vurguladı. Manisa’nın gelişmiş bir sanayi alanlarına sahip olduğunu açıklayan Vali Ünlü, sanayi ile tarımını birlikte götürülmesi gerektiğini vurguladı. Vali Ünlü, “Sanayi ve tarım birlikte geliştirilmelidir. Sanayi alanları için tarıma elverişli olmayan arazileri kullanılmalıdır. Sanayi de olacak ama tarımı da sanayiye kurban etmeyeceğiz” dedi.

GÖRDES’TEN TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YETİŞTİRDİĞİ ÜRÜNLERİ GÖNDERİYOR GÖRDES’TEN TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YETİŞTİRDİĞİ ÜRÜNLERİ GÖNDERİYOR

Manisa’da trafik yoğunluğunun fazla olduğunu belirten Vali Ünlü, özellikle Gediz Kavşağı’nda bu yoğunluğun arttığını söyledi. Vali Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Karayolları Bölge Müdürü ile Gediz’deki trafik sorunun çözülmesi için bir toplantı yaptığını, kavşağın bir an önce hayata geçirilmesi için çalıştıklarını ifade etti. Manisa-Turgutlu karayolu üzerindeki çalışmaların tam bitmediği için sorunların yaşandığını vurgulayan Vali Ünlü, acilen bu yolun bir tamamlanması gerektiğini vurguladı.