AK Parti'li Baybatur, Viyana'da Yunanistan'ın iftiralarına cevap verdi AK Parti'li Baybatur, Viyana'da Yunanistan'ın iftiralarına cevap verdi

Manisa’nın Soma ilçesinde bölgesel sıcak su ısıtma sistemleriyle ısınmaya çalışan halk, son yıllarda sık sık oluşan arızalar ve boru patlakları nedeniyle zaman zaman sıkıntı yaşıyor. Somalı vatandaşların bu problemini dile getiren CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, “53 gün sonra Soma çok güzel bir güne uyanacak, artık ısıtma bir sorun değil bir keyif haline gelecek.” dedi. 

BAŞKAN ADAYI FERDİ ZEYREK SOMA’DAYDI
CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Soma’da muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi, ardından pazarcı esnafları ve vatandaşlarla buluştu, sorun ve talepleri dinledi. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri Isı Dağıtım Merkezi’ne giderek yetkililerden bilgi alan Ferdi Zeyrek, burada kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. 

“VATANDAŞLARIMIZ KIŞIN YORGAN ALTINA MAHKUM EDİLMEMELİ”
Vatandaşların kendisine ısınma problemiyle ilgili birçok şikayet ilettiğini belirten Ferdi Zeyrek; “Soma ısıtma merkezimize ziyarette bulunduk. Soma’nın kalbi olan sıcak suyun tam da merkezindeyiz. Buna rağmen Somalı halkımız sorunlarla uğraşıyor. Soğuk kış günlerinde maalesef ısıtma merkezimizde oluşan sorunlar sebebiyle evlerinde klima ile ısınmak zorunda kalıyorlar. Kliması olmayanlar da maalesef soğuk kış günlerini adeta yorgan altında geçiriyorlar. Artık buna bir son vermek, bir çare bulmak gerekiyor.” dedi.

“SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİNİ BİLİYORUZ”
Mevcut büyükşehir belediyesi yönetiminin özellikle eşanjörlerdeki arızaları gidermedeki eksiklikleri ve eşanjör plakalarının bakımını zamanında yapılmaması nedeniyle sorunların artarak devam ettiğini belirten Zeyrek, sözlerine şöyle devam etti; “Uzman bir ekiple birlikte eşanjörlerin bakımının daha sık hale getirilmesi gerekiyor. Patlayan su borularının zamanında değiştirilmesi gerekiyor. Biz tüm bu sorunları ve çözümlerini biliyoruz. Somamızda gerek bölgesel ısınma sistemleri, gerek doğalgaz ihtiyacının farkındayız. Bunların hepsi için önümüzde 53 gün gibi kısa bir süre kaldı. 53 gün sonra Somadaki vatandaşların artık ısıtma sistemlerinin tüm imkanlarından faydalanacaklar. Isıtma sistemi ile artık sorun yaşamayacaklar.”

YÜKSEK BAKIM ÜCRETLERİNE ARTIK SON
Bölgesel Isıtma Sistemlerine yapılan zamlar ve yüksek bakım ücretlerine de değinen Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek; “Vatandaşlarımız ısıtma sistemlerinin bakım ücretlerinde bu kadar büyük paralar vermek zorunda kalmayacaklar. Bunları gerçekleştirecek olan kişiler bizleriz. 53 gün sonra Soma çok güzel bir güne uyanacak, artık ısıtma bir sorun değil bir keyif haline gelecek.” diye konuştu.

Editör: Ali Gözen