İlçe ziyaretlerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi ile birlikte Yunusemre’ye bağlı Seyitli Mahallesi’ne ziyarette bulundu. Seçim otobüsü ve kalabalık bir araç konvoyu ile mahalleye giren Başkan Ergün’ü vatandaşlar havai fişekler, meşaleler ve alkışlarla coşkulu bir şekilde karşıladı. Başkan Ergün ve Başkan Çerçi’ye mahalle ziyaretinde MHP MYK Üyesi Mehmet Ödevli, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı İlkcan Durmaz, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Kovancıoğlu eşlik etti. Açık hava toplantısına dönüşen mahalle ziyaretinde Başkan Ergün ve Başkan Çerçi vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Başkan Ergün ve beraberindeki heyete hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Mahalle Muhtarı Hüseyin Kırgöz, “Mahallemizde birçok hizmeti hayata geçirdiniz. İçme suyu, kanalizasyon, parke taşı ile mahallemizi yeniden inşa ettiğinizden dolayı şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

“El mi Yaman Bey mi Yaman Göreceğiz”

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise, “Yunusemre Belediyesi olarak Yuntdağı’na ayrı bir önem verdik. Seyitli Mahallemizin yollarını yaptık. Büyükşehir Belediyemiz de altyapılarıyla birlikte baştan aşağıya yeniledi. Yaptık, yapıyoruz, evelallah yaparız. Muhalefet çıkmış atıp tutuyor. Yuntdağı’nın yolunu bilmezler. Yunus Emre’yi bizden kurtaracaklarmış. Seyitli buna müsaade etmez. El mi yaman bey mi yaman göreceğiz. 15 gün sonra her şey ortaya çıkacak. Cumhur İttifakı olarak buradayız. Sizlerin desteklerine talibiz. Hizmetler de artarak devam edecek” dedi.

Özgür Özel'den siyasetin tansiyonunu düşürecek açıklamalar Özgür Özel'den siyasetin tansiyonunu düşürecek açıklamalar

Cumhur İttifakı Birlikteliği ile Canla Başla Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de mahallede vatandaşlara seslendi. Başkan Ergün, “Şahsım ve Mehmet Çerçi Başkanım adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge liderimiz Devlet Bahçeli’ye bir kere daha teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız bizlere teveccüh gösterir, yalan siyaset yapanlara kanmadan bizleri 1 kere daha seçerlerse devletin gücünü arkasına alarak, Cumhur İttifakı gönül birlikteliği ile canla başla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Başkanımla Beraber Hizmetleri Daha Da Geliştireceğiz”

Yunusemre ilçesinde 11 mahallenin alt ve üstyapısının bitirildiğini kaydeden Başkan Ergün, “780 mahallenin 265 tanesinin altyapısını bitirdik bugüne kadar. Her sene 30 Büyükşehir’in arasında mali kriterlerde ilk 3’te yer aldık. Bütçesinin yüzde 40’ını yatırıma ayıran bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak alnım açık bir şekilde karşınızdayım. Cengiz Ergün ne yapmış diye eleştirenler var. Gelin Seyitli’ye de bir bakın, muhtarımız söyledi neler yaptığımızı. Tek elin nesi var, iki elin sesi var. Mehmet Başkanımla beraber bu hizmetlerimizi daha da geliştireceğiz. Rabbim utandırmasın” diye konuştu.

Su fiyatlarıyla ilgili algı oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Başkan Ergün, “Biz hesabını yapan, ayağını yorganına göre uzatan bir belediyiz. Varsın kirli siyaset yapsınlar. Biz yapmayacağız. Veremeyeceğimiz en ufak dahi hesabımız yok. 2 ton suyu 1 liraya vereceğim diyenlere cevabı CHP’li İzmir, Aydın, İstanbul ve Ankara veriyor. İzmir  Büyükşehir Belediye Başkan adayı bu söylemler için popülizm demiş. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı da suyu maliyetinin altında satamazsınız kanunen, biz buna uyuyoruz demiş. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, ‘seçildiğimde suyu yüzde 40 indireceğim’ dedi. Çark etti. İndirmeyi bırakın zam yaptı. Büyükşehir Belediyesi suyu pahalı satıyor diye algı yaratanlar önce İzmir’de 122 liraya sattığı suyu bir sor Ferdi Efendi. Atma Ferdi din kardeşiyiz” dedi.

“Daha Çok Genç, Pişmesi Lazım”

Hayali proje üretenlere değinen Başkan Ergün, “Ferdi Efendi projelerinin lansmanını yaptı. 8 havuzundan 15 dakikada havaalanına gidilecek tramvay yapıyor. Buna kargalar bile güler. Bu kadar da yalan olmaz. Benim ona tavsiyem daha çok genç o, pişmesi lazım, kaç fırın ekmek yiyecek. Önce İzmir’e gidecek. Tramvaya binerek kaç dakikada gidildiğini yaşayacak. Ondan sonra bu hatlar Devlet Demir Yolları’nın hatları. Gideceksin Devlet Demir Yollarına o hattı önce bir al. Fizibilitesini yaptın mı onu bir açıkla” ifadelerini kullandı.

“Devletin Gücünü Arkasına Almış Bir Manisa’ya İhtiyacımız Var”

Manisa’da 35 yıl sonra hayata geçirilen imar planlarına değinen Başkan Ergün, “35 sene bu şehirde imar planları yapılamadı. O dönemki CHP’li üyeler Manisa’ya 10 sene kaybettirdi. Şimdi o imar planlarını bitirdik. O imar planlarıyla Gediz kavşağındaki yerlere 1 lira kamulaştırma bedeli ödemeden 18 uygulamalarıyla Ocak ayında Ulaştırma Bakanlığına tapuları teslim ettik ve bir an önce ihalesini yapın diye rica ettik. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Manisa’ya geldi. Kendisinden Gediz kavşağı ihalesinin hızlandırılması için ricada bulundum. Aradan 3 gün geçti, ihalesi yapıldı. Temel atma törenini de inşallah kısa sürede yapacağız. Bu imar planlarıyla oldu. Bugün Barbaros’un üzerindeki bulvarın da yapılması süreci imar planlarıyla hayata geçiyor. Devlet Bahçeli kavşağından Muradiye’ye, Akgedik’e, Menemen yoluna insanların araçlarıyla gideceği, Mimar Sinan Bulvarı’nın yükünü yüzde 50 azaltacak bulvarda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu dönemdeki hedeflerimden bir tanesi altyapı yapılan mahalle sayısını 450’lere ulaştırmak. Bunu yapmak için de devletin gücünü arkasına almış bir Manisa’ya ihtiyacımız var. Yalanlarla, dolanlarla, hikaye anlatanlarla Manisa’ya 5 sene daha kaybettirmeyin. Yunusemre de Mehmet Çerçi kardeşim, Büyükşehirde de Cengiz Ergün’e desteğinizi esirgemeyin ki Cumhur İttifakı’nın birlikteliği, gücünü devletten alan, her türlü yatırımı da üstüne koyarak devam ettiren bir hizmeti Manisa’dan esirgemeyin” ifadelerini kullandı.

Editör: İclal Çiçek