Sadık Cangel
MANİSA (İHA) -

Eğitim-Bir-Sen üniversite şubelerinin sayısı Manisa Celal Bayar Üniversitesi 2 Nolu Şubenin kurulmasıyla 54'e ulaştı. Manisa merkezde şube sayısı ikiye yükselen sendikanın 2 Nolu Şubesinin Kurucu Başkanı Doç. Dr. Bilal Elbir, “Şube oluşumuzun gerçekleşmesi ile birlikte akademik ve idari personelin özlük hakları ile ilgili daha ciddi kazanımlara ulaşmak mümkün olacaktır. Bu neticeye ulaşmamızda emeği olan yönetim kurulu üyelerimizi, işyeri temsilcilerimizi ve tüm üyelerimizi tebrik ediyorum. Sorumluluğumuzun ve görevlerimizin çok daha arttığının farkındayız. Akademik ve idari personelimizin sorunlarının çözüldüğü, taleplerimizin gerçekleştiği ve kazanımlarımızın artarak devam ettiği süreçlerin hep birlikte paydaşı olmak dileğiyle desteklerinize teşekkür ediyoruz” dedi.

MEB'den ara tatil kararı! Tatil süresi kısalıyor, okul süresi artıyor MEB'den ara tatil kararı! Tatil süresi kısalıyor, okul süresi artıyorAltı ay içinde ilk kongre yapılacak
Manisa Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şubenin kurulmasının üniversiteye, çalışanlara ve Manisa'ya hayırlara vesile olmasını dileyen Elbir, 2 Nolu Şubenin Yönetim Kurulunu da şu şekilde açıkladı: "Şube Kurucu Başkanı Doç. Dr. Bilal Elbir, Şube Sekreteri Adem Çapar, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Muzaffer Çandır, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Eyici, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya, Hukuk ve Toplu Sözleşmelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cafer Kuru, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Ertam."
Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Yönetim Kurulunun 6 ay içinde ilk olağan genel kurulu yapacağı açıklandı.

Editör: Ali Gözen