İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği hastane saldırısında 500’ü aşkın insan hayatını kaybederken yüzlerce kişi yaralandı. Saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Manisa Eczacı Odası Başkanı Uzman Eczacı Devrim Balı, saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Başkan Devrim Balı, “Korunmasız sivillere yapılan bu saldırı tam anlamıyla bir vahşettir. Hastanede yaşam mücadelesi veren savunmasız siviller, en acımasız savaşlarda dahi hedef alınmamışken İsrail hükümetinin düzenlediği bu saldırı savaş suçu olduğu kadar insanlık suçudur. Bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan bu vahşi saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN ULUSLARARASI KURULUŞLARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Kula'da yenidoğanlara kan almadan sarılık testi yapılabilecek Kula'da yenidoğanlara kan almadan sarılık testi yapılabilecek

Başkan Balı sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsan hayatını korumayı felsefe edinmiş olan biz eczacılar olarak masum çocukları, yaşlıları, hastaları ve sağlık çalışanlarını hedef alan bu alçakça saldırıyı bir kez daha en ağır şekilde lanetliyoruz. İsrail’in giderek artan saldırgan tutumunun durdurulması ve Ortadoğu’da yeniden barışın tesis edilmesi için bütün uluslararası kuruluşları acilen göreve davet ediyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.