Diyanet İşleri Başkanlığı, hizmetinde kullanılan bir adet Audi A8 aracını iade ettiğini duyurdu.

Başkanlık, demirbaş eşya, büro malzemesi ve kırtasiye gibi alımların sadece çok zorunlu ihtiyaçlar dışında yapılmayacağını belirtti.

Başkanlık, açıklama yaptı.

"Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlık olarak uygulayacağımız tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda mülahaza edilmiştir.
17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız tarafından ilk etapta;
* Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.
* Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.
* Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.
Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.
Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.
* Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.
Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın mevcut makam aracı olan Audi A6'nın yerine daha üst segmentteki Audi A8'i sipariş etmesi kamuda tasarruf konuları gündemdeyken büyük yankı uyandırmıştı.

Diyanet bu talebin tepki çekmesinin ardından açıklama yaparak üst segment bir araç kiralaadıklarını doğrulayacak bir açıklama yapmıştı.

Küçük tekvandocular bir üst kuşağa terfi etti Küçük tekvandocular bir üst kuşağa terfi etti

Diyanet'in açıklamasında "Haberlere konu edilen araç Başkanlığın yoğun şehir dışı programlarından ötürü ihtiyaca binaen kiralanmaktadır" denmişti.

Editör: İclal Çiçek