Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Kırklareli'nde düzenlenen mitingde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

AK Parti Sözcüsü Çelik: Bugünler demokrasiye saygı günleridir AK Parti Sözcüsü Çelik: Bugünler demokrasiye saygı günleridir

Millete dergi kapaklarından parmak sallayanların tehditleri sökmez. Bizi kimse bölemez ayıramaz. Biz bu CHP'ye, HDP'ye, İP'e vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Bizi Alevi-Sünni, Türk-Kürt-Roman diye ayırmak isteyenlere müsaade etmeyecğiz. Roman kardeşlerime ayrımcılık yapmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bizi bölmeye çalışanlara, ayrımcılık yapanlara fırsat vermeyeceğiz. 

Öcalan'ın cezaevinin kapısını kıracaklarmış. Selo'yu cezaevinden çıkaracaklarmış. Bu Selo ne yaptı, Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizi öldürdüler. Bunun için 14 Mayıs çok önemli.

"VESAYET ZİNCİRLERİNİ PARÇALADIK" 

Kırklareli ile birlikte tüm Türkiye'nin bize nasıl sahip çıktığını unutmadık. Pınarhisar'da haksız şekilde tutulduğumuz günleri istişare ile geçen bir okul olarak gördük. Darbecilerin bizi attıkları o zindan yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Türkiye'ye dair hayallerimizi burada somutlaştırdık. 3 Kasım 2002'de Anadolu ihtilalini gerçekleştirdik. 81 vilayetin her birini eserlerimizle nakış nakış dokuduk. Vesayet zincirlerini tek tek parçaladık. 

"VAATLERİ SAĞA SOLA SAVURUYORLAR"

Bunların her seçim öncesi açtıkları bir vaat bohçası var. Buradan seçtikleri vaatleri sağa sola savururlar. Çiftçiye bedava traktör dediler. Çiftçi kardeşlerim size bedava traktörler geldi mi? Bunlar ne suyu ucuz, ne otobüsleri bedava yaptılar. Biz dönemimizde bunları yaptık. Akıllarına gelen her şeyi söylerler. Bay Bay Kemal bu işin piridir, yalanda onun üzerine yok. Seçim sonrası vaat bohçasını bağlayıp bir dahaki seçime kadar da vatandaşın yüzüne bakmazlar.

"AŞIRI FİYAT ARTIŞLARINI BİZ YOLUNA KOYARIZ"

Kira meselesini de çarşı pazarda aşırı fiyat artışlarını hal yoluna yine biz koyarız. Kırklareli'ne bugüne kadar yaklaşık 30 milyar lira yatırım yaptık. Bay Bay Kemal senin belediy başkanın acaba Kırklareli'ne ne yaptı? Gelirken yolların halini gördük, rezalet. İstanbul, Ankara, İzmir ortada, rezalet.