20 bin kişiye hamsi ikram edildi 20 bin kişiye hamsi ikram edildi

CHP'nin yerel seçimler için İstanbul, Ankara, Elazığ, Bolu, Balıkesir ve Bursa adayları açıklandı.

3 başkan yeniden aday

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da da Mansur Yavaş’ın adaylığı oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer isimler Bolu’da Tanju Özcan tekrar aday gösterilirken, Balıkesir’de Ahmet Akın ilan edildi.

Bursa’da Mustafa Bozbey ilan edildi.

Elazığ İl Başkanı avukat Coşkun Çağlar Duran, CHP’nin Elazığ Belediye Başkan adayı olarak kesinleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Deniz Yücel, bugünkü MYK toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilecek 5 büyükşehir adayının kesinleştiğini duyurdu.

İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa ve Bolu için CHP'de adayların netleştirildiğini belirten Yücel, şu ifadeleri kullandı:

"İMAMOĞLU VE YAVAŞ YENİDEN ADAY"

Parti Meclisimizde bazı belediye başkan adaylarımız belirlendi.

Bugün 4’ü Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak üzere, 227 seçim çevresinde parti meclisimizde aldığımız kararla Belediye Başkan Adaylarımızı belirledik. Açıklayacağımız 4 Büyükşehirden 2’si zaten önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel tarafından ilan edilmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız; İstanbul’u AKP’nin talancı belediyecilik anlayışından kurtaran ve halkçı belediyecilik anlayışıyla tanıştıran, Sayın Ekrem İmamoğlu,
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ise, Ankara’yı parsel parsel satanlardan kurtaran, Ankara’yı sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştıran Sn. Mansur Yavaş. Bursa ve Balıkesir İllerimizde de daha önce partimizin ve örgütümüzün, üzerinde mutabakata vardığı, ayrıca anketlerde de kazandığını gördüğümüz isimler parti meclisimizin kararıyla adaylaştı.

"DEĞİŞEN CHP KADROLARINA TEŞEKKÜR EDERİM"

Adaylık kararının açıklanmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Biraz önce CHP PM üyelerimizin şahsımı Bolu Belediye Başkan adayı ilan ettiğini memnuniyet ile öğrendim.Tşk ederim değişen CHP kadrolarına..Selam olsun, Atatürkçü, Yurt severlere,Ulus Devletin teminatı Türk milliyetçilerine" ifadelerini kullandı.

Biraz önce CHP PM üyelerimizin şahsımı Bolu Belediye Başkan adayı ilan ettiğini memnuniyet ile öğrendim.Tşk ederim değişen CHP kadrolarına..Selam olsun, Atatürkçü, Yurt severlere,Ulus Devletin teminatı Türk milliyetçilerine????
 

Editör: Murat Yalçın