Açıklamaya CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, CHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Semih Balaban, CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Mehmet Arslan, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Av. Mert Özkösemen katıldı.

İL BAŞKANI ÖZALPER: BİZ BİRİZ VE BERABERİZ

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, kaybedeni olmayan bir ön seçim gerçekleştirdiklerini söyledi. 
CHP İl Başkanı Özalper yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz haftasonu yapılan ön seçimde anket sonrası birbirine çok yakın iki adayımız ön seçime girdiler. Semih Balaban ve Devrim Balı ön seçime katıldılar. Sandığın ne kadar önemli olduğu bir ön seçimde bir kez daha gördük. Ön seçimde sandıktan çıkan önceki il başkanımız Semih Balaban’ı tebrik ediyorum. Kamuoyunda birkaç gündür doğru olmayan bir takım iddialarla karşı karşıya kaldık. Hem yerel hem de ulusal basında farklı yorumlara sebep olan çeşitli bilgiler yer alıyor. Genel Başkanımız Özgür Özel’in desteklediği adayın kaybettiği gibi mesnetsiz yorumlarla karşılaşıyoruz. Ancak bu yorumları yapanlar bilsin ki biz biriz ve beraberiz. Biz birlik, beraberlik, barış içerisinde hep birlikte CHP’nin altı oklu bayrağını bütün belediyelerimize Dikebilmek için canla başla çalışacağız. Birlikte ve beraber en iyisini yapacağız. Aramızda asla ve asla aday destekleme veya herhangi bir adaya daha fazla ilgi gösterme gibi bir durum olmadı, olmayacakta. Bu konuda her zaman tarafsız kaldık. Sayın genel başkanımız başta olmak üzere, il başkanlığı, il yöneticilerimiz olarak tarafsızlığımızı sonuna kadar koruduk. Çünkü bizim asıl olan şey kavgaları bitirip hep birlikte yol alabilmek. Asıl amacımız başka büyükşehir olmak üzere, Şehzadeler ve Yunusemre Belediyelerimize partimizin bayrağını dikebilmek.Büyükşehir olmak üzere ilçe belediyelerimizin hak ettiği şekilde yönetilmesini sağlamak istiyoruz. Biz Manisa olarak artık Türkiye’nin en pahalı suyunu içmek istemiyoruz. Manisa ile ilgili çok güzel projelerimiz var ve bu projelerimizi en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacağız. 13 Ocak tarihinde ilimizde büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm belediye başkan adaylarımızın katılacağı, Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in de katılacağı bir aday tanıtım toplantısı yapacağız”. 

“BİRLİK TE BERABERLİK İÇİNDE SAHADAYIZ”

CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek de, halk tarafından kabul görmüş hem de CHP’lilerin istediği adayların sandıktan çıktığını söyledi. 
Zeyrek de konuşmasında birlik beraberlik mesajları vererek, şunları söyledi: “Bizim birlik ve beraberliğimize CHP olarak dışardan herhangi bir  kimsenin yorum yapması bizi oldukça üzüyor. Artık adaylarımız ile birlikte hep birlikte beraberlik içinde sahadayız. Genel Başkanım aday belirleme sürecinde çok ince eledi ve sık dokudu. Genel başkanımız ilk günden ‘7 farklı anket şirketiyle anketler yapılacak. Bu anketlerde birbirine yakın çıkan adaylar olursa ve bunlardan kadın olursa bizim adayımızdır. Ya da birbirine yakın çıkan kişiler olursa bunları da örgütümüz içinde sandığa sokacağız’ diye bir sözü vardı. Bunun tek amacı vardı. Hem örgütün istediği hem halk tarafından kabul görmüş kazanacak adayın belirlenmesiydi. Bu ölçüde merkez ilçemizde Şehzadeler ilçemizde Gülşah Durbay, Yunusemre ilçemizde ise Semih Balaban belediye başkan adayımız oldu. Ama diğer aday adaylarımıza asla ne bir kırgınlık ne de bir küskünlük olmayacak. Olmaması için diğer aday adaylarımız ile el birliğiyle yürüyoruz. Salihli ilçemizde da Mazlum Nurlu örgütümüz tarafından belediye başkan adayı olarak belirlendi.”

Dem Parti hangi ilçelerde aday çıkardı? İşte tam liste Dem Parti hangi ilçelerde aday çıkardı? İşte tam liste

“YÜZDE 48 İLE BÜYÜKŞEHİRİ KAZANACAĞIZ”

Açıklamasında büyükşehri yüzde 48 oyla kazanacaklarını söyleyen Ferdi Zeyrek açıklamasına şöyle devam etti: “Biz bu seçimi kazanmak istiyoruz. Bu seçimi kazanacak tüm güce sahibiz. Şunu bilsinler ki bu seçimlerde olmadığı kadar birlikteyiz. Parti içindeki küskünlükler olmadığı kadar minimum seviyede. Herkes birlikte ve el ele. Kazanmak için gücümüzü örgütümüzün birliğinden alacağız. 17 ilçemizdeki belediye başkan adaylarımız hem parti örgütümüz ve halkımız tarafından doğru olarak belirlenmiş adaylar. Biz ilçelerde de çok güçlüyüz. Biz yüzde 48 oy ile büyükşehir belediyesini kazanacağız. Bu konuda önce adaylarımız, sonra örgütümüz ve ardından halkımız ile birlikte hareket edeceğiz. Ben büyükşehir belediye başkan adayı olarak Manisa merkez ve gerekse ilçelerimizdeki bütün sorunları biliyorum. Bu sorunların çözümlerini de biliyorum. Önümüzdeki günlerde bu sorunların çözümlerine yönelik projelerimi kamuoyu ile paylaşacağım. Manisa’nın kangren olan yaralarına çözüm olan projelerimizi halkımız ile paylaşacağım. Biz halkın her yerinde ve her kesimindeyiz. Halkımızın sorunları, dertleri bizim sorunumuz ve derdimizdir. İnsanlara dokundukça ve kendimizi anlattıkça kar topunun büyüyeceğine inanıyoruz. 31 Mart akşamı başta büyükşehir olmak üzere ilçelerimizde halkın güven oyunu alarak bu emanet koltuğu 5 yıllığına taşıyacak kişiler olarak Manisa’da yeni bir dönem başlatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberliğimizde asla sıkıntımız yok. Bizim şu anki gücümüzü görenler sanki parti içerisinde bir sıkıntı varmış gibi dedikodu yaymaktan artık vazgeçsinler.  Biz bu dedikodulara asla izin vermeyeceğiz” 

“ERGÜN’ÜN ZORLU BİR RAKİP OLDUĞUNA İNANMIYORUM”

Basın açıklamasında projelerinden de bahseden Ferdi Zeyrek, turizm potansiyelini artırmak için çalışacaklarını belirterek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Cengiz Ergün’ün çok zorlu bir rakip olduğuna inanmıyorum. Halktan kopuk bir kişi zorlu bir rakip olamaz. Belediye demek halk demektir. Ben öncelikle halk için çalışacağım, halkımla birlikte olacağım. Manisa’da yaşayan herkes benim paydaşımdır. Tarihin bu kadar içerisinde olan Manisa’nın turizmden nasıl nasibini almadığını anlayamıyoruz. Bunun nedeni turizm için kaygılanmayan bir başkandır. Manisa’ya yeni bir başkan gerekiyor, güçlü Manisa’yı birlikte yaratmamız gerekiyor”

“BİRBİRİMİZLE KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ”

CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay ise düzenlenen basın toplantısında tüm belediye başkan adayları ile partinin tüm örgütlerinin birbiriyle kenetlenmiş durumda olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Biz parti içinde hiç olmadığı kadar birbirimizle kenetlenmiş durumdayız. Başarıyı yakalayacağımıza olan inancımız sonsuz. Parti içindeki yarışları, demokrasiyi işletme sistemimizi kavga gibi, sıkıntılar gibi yansıtmak en basit tabirle fırsatçılıktır. Bunlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Biz partimizin gücüyle birbirimize olan bağlılığımızla, kenetlenmemizle CHP’nin bayrağını hem Şehzadeler’de hem Yunusemre’de hem de büyükşehirde kesinlikle dalgalandıracağız. Şehzadeler aslında Manisa’nın simgesi olan, kalbi olan bir ilçe ve gerektiği gibi yönetilmiyor. Türkiye’de merkez ilçe olup göç veren, nüfusu azalan tek ilçe aynı zamanda. Hepimiz için büyük bir kayıp. Şehzadeler çok çok değerli, tarihiyle, verimli tarım arazileriyle çok değerli. Fakat en basit belediyecilik hizmetlerini bile çöp gibi, okul öncesi eğitim desteği gibi, bakımlı park bahçe gibi çok basit belediye hizmetleri bile maalesef karşılanamaz durumda. Halkın bu konudaki memnuniyetsizliği Şehzadeler Belediyesi’nin bile araştırmalarında görülmekte. Biz orta düzeydeki hem belediyenin yapması gereken işleri yapıp üzerine Şehzadeler’e değer katacağız. Türkiye’de bu kötü namını da, göç veren merkez ilçe olmasından kurtaracağız. Şehzadeler artık çok güzel işlerle anılacak”
 

BALABAN: GENEL BAŞKANIMIZ ÖZGÜR ÖZEL DEMOKRATLIĞINI GÖSTERDİ

Ön seçimle CHP’nin Yunusemre Belediye Başkan Adayı olan Semih Balaban da, parti içinde küslüklerin olmadığını söyledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Salihli ve Yunusemre’de ön seçim yapması ile demokratlığını gösterdiğini ifade eden Balaban, Genel Başkan Özel’e teşekkür etti. Semih Balaban, “ CHP diğer partilerden farklıdır. CHP’de parti içi yarışlar olur, tek adam zihniyeti yoktur. AKP’deki gibi şunu işaret edilip adaylıktan kimse çekilmez. Bu partide herkes her yere aday olabilir. Ama CHP’de bir kültür vardır, sandıktan kim çıkıyorsa başımızın tacıdır. Biz Ferdi başkanımla yarıştık, Ferdi Başkanım parti içi demokrasinin gereği sandıktan çıktı, olay bizim için bitti. Kendisini kutladım, bizim için il başkanımızdır.Karar alınmıştır, büyükşehir belediye başkan adayımız olmuştur. Aynı şekilde Genel Başkanımız Özgür Özel de 4 Kasım’da  sandıktan çıkmıştır, olay bitmiştir. Bu her türlü tartışmaya kapalıdır. Bu konuda da bizim aleyhte en küçük bir beyanımız ne sosyal medyada ne başka bir mecrada olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Genel Başkanımız biz ona muhalefet etmemize rağmen Salihli’de ve Yunusemre’de sandığı koyduysa bu onun demokratlığının göstergesidir. Yetki onda açık söylüyorum, ben hep açık oldum. İstese atamayı yapabilirdi. Salihli’de de yapabilirdi, burada da yapabilirdi. Ama o doğrusu yaptı ve Manisa’da çok büyük bir barış oldu. Artık Manisa’da en küçük bir sorun yok. Siyaseten net söylüyorum, lafı eveleyip gevelemeden Genel Başkanımız Manisa’da gerek Salihli’de gerek Yunusemre’de ön seçim kararı alarak çok doğru bir işe imza atmıştır. Bu da onun demokratlığının göstergesi olmuştur. Bu seçim sürecinde ne İlksen Hanım, ne Ferdi Bey ne de Genel Başkanımız Özgür Özel taraf değildi, herkese eşit mesafedeydi” dedi.

“BİR OY BALABAN’A BİR OY FERDİ ZEYREK’E DİYECEĞİZ”

Seçim çalışmalarında da bu birlikteliği göstereceklerini kaydeden Semih Balaban açıklamasını şu ifadelerle sonlardırdı: “Bundan sonra bize düşen tek bir görev var, benim seçilmemden daha önemli bir şey var. Bize düşen görev bir oy Semih Balaban’a bir oy Ferdi Zeyrek’e diyeceğiz. Bütün çalışmalarımızı da bu şekilde yapacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bundan sonra bizim tek bir hedefimiz var, yıllardır yanlış yönetilen büyükşehir, Yunusemre ve Şehzadeler Belediyelerindeki yanlış yönetimi değiştirip halkın iktidarını kurmaktır. Yunusemre Belediye başkanı görevini halk bize verdiğinde en büyük projemiz yönetimde halk yönetimde doğrudan söz sahibi olacak. Her mahallede halk meclisleri kuracağız, belediye halkımız yönetecek. Halkın söz, yetki, karar ve iktidarda olduğu bir Yunusemre Belediyesini inşa edeceğiz. Birlikten dirlik olur, ortak akıldan da başarı olur. CHP Manisa’da çok büyük bir barış vardır, bu barış çok büyük bir başarıyı getirecektir. İlksen Hanım, Ferdi Bey ve Genel Başkanımız Özgür Özel bize bir adım attı, biz de onlara üç adım atmakta kararlıyız. 90 gün sonra Manisa’nın her yerinde halk iktidarının simgelerini göreceksiniz. Hiçbir AK Partili, MHP’li, İYİ Partili, HDP’liyi de ayırt etmeyeceğiz. Her seçmen bizim için baş tacıdır. Kimse korkmasın, hiç kimseyi ayırt etmeden herkesi kucaklayacağız. Halk sadece CHP’lilerden oluşmuyor, her partili halktır”
Açıklamanın ardından İl Başkanı Özalper ve başkan adayları basın mensuplarına birlirk ve beraberlik pozu verdi.

Editör: Ali Gözen