CHP’de Semih Balaban Yunusemre Belediye Başkan aday adaylığı açıkladı. Yoğun katılımın olduğu açıklama bir anda mitinge dönüştü.  CHP Manisa İl Başkanlığı önünde düzenlenen tanıtıma CHP Manisa İl Başkanı Ferdi Zeyrek, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Arslan, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Mert Özkösemen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Başkanı Ferdi Zeyrek ve Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Arslan birer konuşma yaparak Semih Balaban’a çıktıkları bu yolda başarılar dilediler, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarını kaydettiler.

CHP’de il başkanlığı yapan, milletvekili adayı olan eğitimci CHP Yunusemre Belediye Başkan aday adayı Semih Balaban, kalabalık bir ortamda bu açıklamayı yaptığı için çok mutlu olduğunu söyledi, katılan herkese teşekkür etti. Balaban, bütün aday adaylarına başarılar diledi. Balaban, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde zor günler geçiren Filistin halkına destek verdi, İsrail’i sert sözlerle kınadı.

Her zaman bir dava adamı olduğunu açıklayan Balaban, “ CHP Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’i bir kez daha tebrik ediyorum. Sayın Genel Başkanımızın, İl Başkanımızın, partimizin Manisa’da tek bir amacı var o da Manisa’da yerel seçimlerde birinci parti olmaktır. O zaman parti içi demokrasiye önem verelim. Hep birlikte CHP’yi Manisa’da birinci parti yapalım.  Ön seçim için zaman yeterli değil, o zamlan eğilim yoklamasında kim çıkarsa onu aday yapalım. Eğer partim beni aday gösterirse Yunusemre Belediyesi’ni kazanacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Dağdan kopan kaya parçaları su deposunu yıktı Dağdan kopan kaya parçaları su deposunu yıktı

Halk meclisi oluşturarak Yunusemre’yi yöneteceklerini belirten Balaban, “Her mahallede halk meclisi oluşturulacak. Kadınlara ve engellilere istihdam sağlanacak. Yunusemre kültür sanat merkezi olacak. Öğrencilere ücretsiz yemek verilecek. Yunusemre amatör spor merkezi yapacak. Kentsel dönüşümü rantsala dönüşmeyeceğiz. Halk son kararı verecek. Şeffaf bir belediyecilik yapıyacağız. Sosyal tesisleri birlikte yapacağız. Söz karar halkta olacağız” dedi.

Editör: Murat Yalçın