Kredi dolandırıcıları yakalandı: 4 tutuklama Kredi dolandırıcıları yakalandı: 4 tutuklama

Bugün İzmir-Bornova Beşyol Mahallesi’nde yaşanan yangına Manisa Büyükşehir Belediye itfaiyesi 20 araçla destek veriyor. Yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor.
Öncelikle olarak alevlerin köylerde bulunan evlere ulaşmaması için çalışılıyor.
Yangında evi son anda kurtarılan  Mürvet İlgen isimli kadın, Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine teşekkür etti, “Beni de kurtardılar evimi de…“ dedi.    

İZMİR VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA 
İncelemelerde bulunmak üzere yangın bölgesine gelen İzmir Valisi Süleyman Elban, yangına ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulundu. Vali Elban, “Bugün 13.40 sularında Beşyol mevkiinde İzmir-Manisa kara yolunun hemen kenarında bir orman yangını başladı. Kısa bir süre sonra Beşyol köyüne ve yolun sol tarafında Sarnıçkoyu köyüne sirayet etti. Beşyol köyümüzde 3, Sarnıç'ta 4 evimiz hasar aldı. Jandarmamız bütün köydeki evleri hızlıca tahliye etti. Bu nedenle Allah'a şükür bir can kaybımız ya da yaralımız yok. Yukarıda yangına 9 helikopter ve 6 uçaklara müdahale ediyoruz. Daha fazla hava aracı alamıyoruz çünkü yangın dar bölgede olduğu için daha fazla araç risk oluşturuyor. Aşağıda ise onlarca arazözümüz, itfaiye aracımız ve TOMA'larımız, dozerlerimizle yangına müdahale ediyoruz. Yukarıda ben de izledim yangının genel durumunu. Herhalde çok kısa bir süre içerisinde iyi haber gelecek diye düşünüyoruz. Çünkü arkadaşlarımız yangının önünü almak üzereler” ifadelerine yer verdi.
 

Editör: Murat Yalçın