İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, saha çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürürken, projelerini de bir bir açıklamaya başladı. İYİ Partili Karadağ, Eski Çarşı’nın kaderine terk edilmiş bu halinde turizm potansiyeli olmasını bir yana dursun, altyapısının bile olmadığını, yağmurda yağışta su tahliyesinin bile bidonlarla esnafın kendisinin yaptığını, bit pazarı bölgesinin ‘Manisa Tarihi Çarşı Projesiyle’ cazibesini yeniden kazandıracaklarını ifade etti. 

Saruhanlı'da İlçe Seçim Kurulu'nun kararı İl Seçim Kurulu'ndan döndü Saruhanlı'da İlçe Seçim Kurulu'nun kararı İl Seçim Kurulu'ndan döndü

“SADECE CAM ÇERÇEVE DEĞİŞTİRMEK DEĞİL”
Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yaklaşık 100 gün önce 12 ay kazanacak Şehzadeler söylemiyle yola çıkmıştık. Kapı kapı gezerek, dersimize çalıştık. Planlanamayan araç ve yaya trafiğinin çarşı esnafımızla hemşehrilerimiz arasındaki en büyük bariyer olduğunu, bu sebeple vatandaşlarımızın AVM’lere mahkum edildiğini gördük. Çarşı ruhunu kazandırmanın sadece cam çerçeve değiştirmek olmadığını biliyoruz. Göreve geleceğimiz ilk günden itibaren startını vereceğimiz projemizi açıklıyoruz.” dedi.
Açıkladığı projenin işlevsel olduğunu belirten Karadağ, yapılacak olan küçük dokunuşların yeni kazanç kapısı haline geleceğini belirtti.


 
Manisa Tarihi Çarşı Projesi madde madde açıklayan Ahmet Karadağ’ın ikinci projesinde yer alan detaylar:
1-Kuyumcular caddesini yayalaştıracağız. Tarihi Çarşı projemizle sokaklardaki yaya geçişlerini arttıracağız.
2-İlgili Esnaf Odaları ve Derneklerimizle birlikte bit pazarı mevkiine vatandaşlarımızın diledikleri gibi geç saatlere kadar vakit geçirebileceği lokanta ve kafeleri bölgemize gelmeleri için teşvik edeceğiz.
3-Her sokakta kültürümüzü ve tarihimizi anlatacağız.
4-Şehrimize özgü ürünler belediyemiz güvencesiyle sergilenecek.
5-Kurşunluhan’da Saray-ı Amire mutfağı kuracak, gastronomi eğitimi ile şehrimizden çıkan tarihi lezzetlerimizi tanıtacağız.
6-Kısa sürede elde edeceğimiz turizm ziyaretleriyle esnaflarımızın kazancı katlanacak. Bölge esnafının 12 ay kazandığı bir ilçe olacağız.

Açıklanan projenin hem kazandıran hem de nefes aldıran olmasına özen gösterdiklerini belirten Ahmet Karadağ “şehir dışından gelen misafirimize memleketimizi ve kültürümüzü anlatacak yer bulamıyoruz sorunu artık yok. Hemşehrilerimiz hasretini duyduğu Tarihi Çarşı’ya kavuşacak. Şehzadeler esnafı 12 ay kazanacak” dedi.

Editör: Ali Gözen