MANİSA (İHA) -

Altın fiyatlarında son durum! Gram ve çeyrek bugün ne kadar oldu? Altın fiyatlarında son durum! Gram ve çeyrek bugün ne kadar oldu?

Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla birlikte gerçekleştirdiği kahvaltıya Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi temsilcileri ile belediye başkan yardımcıları katıldı.

Kahvaltıda yaşadıkları sıkıntıları anlatan sanayi sitesi esnafı, işlerini büyütebilmek adına yeni bir sanayi sitesinin oluşturulması için gereken çalışmaların başlatılması, bu konuda ilgili kurum veya yetkililerin gerekli çalışmalar yapması talebinde bulundu. Esnaf ayrıca, önümüzdeki günlerde içinde siyasilerin, ilgili kurumların yetkililerinin ve belediye başkanlarının yer aldığı geniş kapsamlı bir toplantı düzenlenmesi çağrısında bulundu.

“Uzlaşmacı bir anlayıştan yanayız”
Belediye olarak esnafın sorunlarını ortadan kaldırma konusunda üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Balaban, sorunların çözümünde katkıda bulunacak herkese de teşekkür etmeye hazır olduklarını söyledi. Başkan Balaban yaptığı konuşmada, “İyi şeyler yapmak, sorunlara çözüm üretmek istiyorsunuz. Bunun farkındayız. Bizim de amacımız sorunları ortak akılla, paydaşlarla bir araya gelerek birikimlerinden yararlanarak bunları çözmek. Bu konuda uzlaşmacı bir anlayışla belediyecilik yapacağız. AK Parti’nin saygıdeğer milletvekilleriyle de ii ilişkilerimiz var. Bize oy versin vermesin bütün yurttaşlara saygımız var. Merkezi hükümet, ticaret ve sanayi odası, oda başkanları, Küçük Sanayi Sitesi’nin değerli başkanı ve belediye ile büyükşehri ilgilendiren kısımlarda onları da yanımıza alarak ortak akılla çözülebilecek bir şey. Bu anlamda her türlü uzlaşmaya varız. AK Partili arkadaşlarımız buna çözüm üretip, katkıda bulunurlarsa onlara da kamuoyu önünde teşekkür etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

“Sorunlar ortak akılla çözüme kavuşur”
“Sorunlar ortak akılla çözüme kavuşur” diyen Başkan Balaban, bu konuda paydaşlardan oluşan bir komisyonla sorunlara çözüm üretilebileceğinin altını çizerek, “Biz partizanlıkla değil kazan-kazan ilkesiyle Manisa’nın sorunlarını çözmekten yanayız. Genel iktidar, yerel iktidar el ele vererek sorunları çözelim. Herkes bir tarafa çekerse bu işten hiçbir sonuç alamayız. Bu konuda Yunusemre’nin belediye başkanı olarak yasanın bana verdiği yetkiye göre esnafımız için ne yapmam gerekiyorsa belediyemizin de çıkarlarını düşünerek hareket etmek durumundayım. Bunu da seve seve yapmaya hazırım. Bu konuda sizler bir komisyon oluşturun. AK Parti’ye de gidin, bize de gelin. Büyükşehre de gidin. Bizleri siz buluşturun. Ben çağrı yapsam belki yanlış anlaşılır. Ancak kamuoyunun yaptığı çağrıya kayıtsız kalınmaz. Burada da görev size düşüyor” dedi.

Editör: İclal Çiçek