Haber: Ahmet ÜNSAL 

Özgür Özel: "Çiftçi sayısı yarım milyon azaldı" Özgür Özel: "Çiftçi sayısı yarım milyon azaldı"

Yerel seçimlerin konuşulduğu şu günlerde Ak Parti Manisa’da bazı ilçe başkanlarının istifasının istendiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre merkezde Şehzadeler ilçesi başta olmak üzere Salihli, Soma, Kırkağaç ve Ahmetli ilçe başkanlarının görevi bırakması talep edildi. İlk istifa Soma İlçe Başkanından geldi.  
Diğer ilçe başkanlarının bu hafta içinde görevi bırakacağı öne sürüldü. Yerel seçimlere yeni yönetimlere gidilmesi planlanıyor. 
 
İLK İSTİFA HAMLESİ SOMA’DAN GELDİ
Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı görevinden istifa etti. Saygılının açıklaması şöyle: 
Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu, Türkiye'nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için temel bir direksiyon görevi üstlenmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir.
Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içerisinde 2011 yılında Gençlik Kolları Başkanlığı ile başlayarak, iki dönem Gençlik Kolları Başkanlığı , bir dönem ilçe başkan yardımcılığı ve son üç  yıldır ilçe başkanlığında yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Soma İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, ilçemizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini esirgemeyen başta Sayın Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza ve tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.
AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince ilçemizde taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz.Tüm AK Parti ailesine ve ilçe halkımıza saygılarımla.”
Öte yanda AKP Genel Merkezi seçimlerde yenilgi alan tüm teşkilat başkanlarını görevden almasını netleştirdiği listenin daha da geniş tutulacağı öğrenildi… 
 

Editör: Murat Yalçın