Yunusemre Belediyesi, sağlıklı ve ucuz ekmeği vatandaşlara ulaştırmak için kurduğu Yunusemre Belediyesi Ekmek Fabrikası (YUN-EK)’nda ekmek üretimi başladı. 12 mahallede oluşturulan büfelerde 220 gr. ekmek 3.50 TL’den satışa sunulacak. 

Yunusemre Belediyesi uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projeyi daha tamamlayarak hayata geçirdi. Yunusemre Belediyesi Ekmek Fabrikası (YUN-EK)’nda ekmek üretimi başladı. İlk olarak günlük 5 bin ekmeğin üretileceği fabrikada 220 gr ekmek 3.50 TL’den satışa sunulacak. Üretimin yapıldığı fabrikayı ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, söz verdikleri bir projeyi daha hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı itibariyle daha önce hazırlığını yaptığımız halk ekmek çalışmasına bugün başladık. YUN-EK yani Yunusemre Belediyesi Ekmek Fabrikası olarak halk ekmeği üreteceğiz. 12 mahallemizde bunları satışa sunacağız. 220 gr. ekmek 3.50 TL’den satışa sunulacak. Özellikle alım gücü kısıtlı olan vatandaşlarımız buran alışveriş yapabilir. Mahallelerimize satış büfelerimizi kurduk. Bugün itibariyle 5 bin ekmek üretilecek. Bu sayı önümüzdeki günlerde gelecek talebe göre arttırılabilir. Bu çalışmanın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yaşlı adam evden çıktı bir daha dönmedi Yaşlı adam evden çıktı bir daha dönmedi

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi haberi şöyle duyurdu: 
Halk Ekmek Üretim Tesisisimizi faaliyete geçirdik. Söz verdiğimiz gibi bugün itibariyle  büfelerimizde vatandaşlarımıza uygun fiyata ekmek satışımız başladı. 

220 gr. Ekmek 3.50 ₺’den büfelerimizden satışa sunulacaktır.

Büfelerimiz 16.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza hizmet verecek 

SATIŞ NOKTALARIMIZ 
Barbaros Mahallesi (Muhtarlık Yanı)
Barbaros Mahallesi ( Orta Okulu Yanı)
Yenimahalle (Hanımlar Lokali Yanı)
Cumhuriyet Mahallesi ( Aile Sağlığı Merkezi Yanı)
50. Yıl Mahallesi ( Horozköy Çamlık)
Mareşal Fevzi Çakmak ( Tayvanlı İlhan Okulu Karşısı)
Muradiye Mahallesi ( Gündüz Bakım Evi Yanı) 
Muradiye Mahallesi ( Ek Hizmet Binası Yanı) 
Akgedik Yunuskent ( 1. Etap Çarşı) 
Hafsa Sultan Mahallesi (Öz Saruhan Bulvarı Sonu-Eski Savaşır Market Karşısı)