Dev kruvaziyerle İzmir’e 3 bin 641 turist geldi Dev kruvaziyerle İzmir’e 3 bin 641 turist geldi

MANİSA (İHA) - Manisa Valiliği tarafından Manisa'da dün etkili olmaya başlayan fırtına nedeniyle vatandaşların mal ve can güvenliğini korumak amacıyla motosiklet, scooter, elektrikli scooter kullanıcıları ve motorlu kuryelerin trafiğe çıkmalarının ikinci bir emre kadar yasaklandığı açıklandı.

SİPARİŞLER NE OLACAK? 
Valiliğin yasak kararı Manisa’da ve sosyal medyada tartışma konusu haline geldi. Bazı kullanıcılar yasağı can güvenliği açısından doğru bulurken bazıları ise yemek ve kargo türü siparişlerin taşınmasında büyük sıkıntı yaşanacağına dikkat çekti. 

Öte yandan Manisa’da yağmur ve rüzgarlı bir günün ardından yağış hızını kesti. Zaman zaman güneş de yüzünü gösterirken hava sıcaklığında ise sert düşüş yaşandı. 
VALİLİĞİN KARARININ AYRINTILARI   
Manisa Valisi Enver Ünlü imzasıyla yayımlanan yasaklama kararında şu ifadelere yer verildi: "Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda bölgemizde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, cumartesi öğle saatlerinden itibaren Manisa il genelinde kuvvetli (3060 kg/m2), rüzgarın güneygüneybatı yönlerden fırtına (4075 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması bildirilmiştir. Yaşanan sel, yağmur ve su baskını gibi doğal afetlerden en çok etkilenen grupların başında motosiklet, scooter, elektrikli scooter kullanıcıları ve motokuryeler gelmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla il genelinde motosiklet, scooter, elektrikli scooter kullanıcıları ve motorlu kuryelerin 26 Kasım tarihi saat 15.00'ten itibaren ikinci bir duyuruya kadar trafiğe çıkmaları yasaklanmış olup, belirtilen karara uymayanlar hakkında kolluk kuvvetlerince Kabahatlar Kanunu 32. maddesine istinaden idari yaptırım kararı uygulanacaktır. Gereği ilanen tebliğ olunur."
 

Editör: Murat Yalçın