Şube Müdürü Yüksel Beroje başkanlığında yapılan toplantıda taşıma yapan şoför ve rehber personele yönelik eğitim ve bilgilendirme sunumu yapıldı. Atatürk Ortaokulu'nda yapılan toplantıya 44 kişi katıldı. 
Öğrenci taşıyan sürücüleri ve rehber öğretmenlere uyarılarda bulunan Yüksel Beroje şunları anlattı: “En kıymetli hazinemiz olan çocuklarımızın eğitim gördükleri okullarına taşınmasında görevli olan servis şoförleri ve rehber personelin, bu görevi yerine getirmeleri esnasında birtakım kurallara riayet etmeleri gerekmektedir.

Bu eğitimle rehber personelin, şoförlerin taşıma faaliyeti ile ilgili mevzuat, görev ve sorumlulukları ile iletişim becerileri, davranış kuralları ve özel eğitim tanıma konularında eğitim alması amaçlanmıştır.

İyi Parti'de 2 istifa İyi Parti'de 2 istifa

Rehber personelin ve şoförün sade, temiz ve kamu adabına uygun kıyafetle hizmet vermesi,
öğrenci taşıma faaliyeti öncesinde ve sonrasında aracın işini kontrol etmesi, özel gereksinimi bulunan bireylere yaklaşım konusunda hassas davranılması, taşımalı eğitim aracının iç düzenini sağlamak emniyet kemere takılı olup olmadığını kontrol etmesi çok önemlidir.  
Öğrencilerin inme ve binme sırasında yardımcı olmak, rehber personel, taşımalı eğitim aracında bulunduğu zamanlar dışında eğitim öğretim saatlerinde taşıma Merkezi okulda bulunmak ve sorumluluğunda olan öğrencilere beslenme temiz konusunda yardımcı olmak gerekmektedir. 
Rehber personel, taşıma sırasında öğrencilerin oturmalarını, rahat güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alır. 
Servis hizmeti sırasında araca başka herhangi bir yolcu almaz, mal veya malzeme yüklemez.
Öğrencileri taşıma merkezi okullarımızın açılış ve kapanış saatlerine göre azami hız kurallarına uymak suretiyle derslere 15 dakika kala taşımak mecburiyetindedir. Öğrencileri işlek ve ana caddelerde karşıdan karşıya geçmek durumunda bırakmayacaklar, taşımalı eğitim aracının içinde hiç bir şekilde sigara içilmeyecek, araç sürücüsü taşıma hizmeti sırasında kesinlikle telefonla görüşmeyecek, acil durumlarda araç uygun bir yere park edilerek görüşme sağlanacak.”