Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Osmaniye ve Rize çevreleri, Ordu, Giresun ve Trabzon'un iç kesimleri, Artvin kıyıları, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii ile Kahramanmaraş'ın batı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Cevdet Cömert hayatını kaybetti Cevdet Cömert hayatını kaybetti

SICAKLIKLAR ARTIYOR!

Manisa'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyrediyor. Kentte yaşayanlar, alışılmışın dışındaki bu sıcaklıklarla mücadele ederken, yetkililer de dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. Yarın, kent genelinde termometrelerin 40 dereceyi göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 39°. Yarın için Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 40°. 24 Haziran 2024 Pazartesi Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 41°. 25 Haziran 2024 Salı Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 40°. 26 Haziran 2024 Çarşamba Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 41°.

Editör: İclal Çiçek