Manisa'nın Soma ilçesine bağlı Adil Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda öğle saatlerinde çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahalelerle kontrol altına alınırken, ilçenin farklı bir noktasındaki ormanlık alanda yeniden yangın çıktı. İlçeye bağlı Kızılören Mahallesi'nde başlayan yangına Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 5 helikopter ve 2 uçak ile 26 arazöz 4 su tankeri, 7 yer ekibi ve 4 dozer ile müdahale başladı. Rüzgarın da etkili olduğu yangından nihayet iyi haber geldi. 
Öte yandan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından tedbir amaçlı Beyce ve Heciz mahallelerinin boşaltıldığı öğrenildi.

Soma’daki depremin ardından belediye başkanı ve ilçe kaymakamından açıklama  Soma’daki depremin ardından belediye başkanı ve ilçe kaymakamından açıklama 

KONTROL ALTINDA 

Manisa'nın Soma ilçesine bağlı Kızılören Mahallesi'nde başlayan orman yangını, ekiplerin hem karadan hem havadan müdahalesi ile kısmen kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.
Yangın hızla büyürken bir yılan yanan bölgeden uzaklaşmaya çalışırken kameraya takıldı. Öte yandan rüzgarın da etkisiyle yangının büyüdüğü bilgisi endişeyi arttırdı.