Ak Partili vekilden yangın sonrası açıklama: Yaralarımızı birlikte saracağız” Ak Partili vekilden yangın sonrası açıklama: Yaralarımızı birlikte saracağız”

38. Olağan Kurultay'da Genel Başkan seçilen Özgür Özel, bugün yapılacak devir teslim töreni ile CHP'nin 8. Genel Başkanı olarak görevine başladı.
CHP'de 2010'da yapılan 33. Olağan Kurultay'da genel başkanlığa seçilen ve 13 yıldır bu görevi aralıksız sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, yarın bu görevi Özgür Özel'e teslim etti.
Özgür Özel'in genel başkanlığı almasıyla CHP'de yeni bir dönem de başlamış oldu.
Partinin 8. Genel Başkanı ünvanını alan Özel'in ilk sınavı yerel seçimler olacak.
Parti Meclisi (PM) ile ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi günü yapacak olan Özgür Özel, üyelerin görüşlerine başvurarak "A takımı" denilen Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) oluşturacak.
Özgür Özel'in yeni MYK'sinin geniş kapsamlı olacağı ve her alana bir atama yapacağı belirtiliyor.
Yeni MYK'nin 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak ilk toplantısına başkanlık edecek Özel, salı günü de genel başkan olarak ilk kez grup toplantısında milletvekillerine hitap edecek.
İLK ZİYARET DEPREM BÖLGESİNE
Özgür Özel, genel başkan olarak ilk yurt içi ziyaretini perşembe günü deprem bölgesi Hatay'a yapması bekleniyor.
Özel, Hatay'ın ardından "ikinci memleketim" dediği Osmaniye'yi ziyaret edecek.
CHP'nin 7'nci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devir teslim töreni öncesi parti personeline veda etti.
KILIÇDAROĞLU'NDAN VEDA
Kılıçdaroğlu, çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederek, “Bugüne kadar önemli çalışmalar yürüttük, bundan sonra da CHP için çalışmalarınıza devam etmenizi istiyorum” dedi.
GÖREVİ DEVRETTİ
CHP'de Özgür Özel dönemi resmen başladı. Kurultayda genel başkan seçilen Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'dan koltuğu devraldı. Özel, CHP'nin 8. Genel Başkanı olarak göreve başladı.
Kılıçdaroğlu, "Yeni genel başkanımıza yürekten başarılar diliyoruz. Başarılı olması için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Kendisine tekrar hayırlı olsun diyorum. Genel başkanımızın bundan sonra vereceği mücadelede hep yanında olmak da her CHP’li olarak ortak görevimiz. Bunu güzel bir şekilde yerine getirmeye özen göstereceğiz" dedi.
Özgür Özel ise, "Genel başkanımızın bu odada olan herkese, en çok da bana emeği var. Kendisi partimizi çok zor dönemlerde yönetti, büyük bir mücadele verdi. Dünya siyaset tarihi Adalet Yürüyüşü’nü anacak. Partimizi cumhuriyetin kurucu kadrolarıyla husumeti olanların iktidarlarının önemli bir bölümünde mücadeleyi genel başkanımız sırtladı. Bu sırada Meclis çatısı altında saldırıdan, linç girişimine, terör örgütü saldırısına kadar genel başkanımız bu parti için canını ortaya koydu. Biraz önce bana bir genel başkanın bilmesi gerek öğütleri bir saate yakın bir sürede aktardı. Bu CHP geleneğinde olan, Atatürk’ten bugüne miras gelen gelenekle aktardığı bilgileri, o bilgileri yapmam için almam gereken tedbirleri aklımın en nadide köşesinde yerine getirmeye çalışacağım. Genel başkanımız için en büyük onur kendisini örgütümüzün ve tüm üyelerimizin çok sevmesidir. Biz de bundan sonraki süreçte zorlandığımız her yerde kendisinin deneyimine başvuracağız. Emekleri için teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin" diye konuştu.

Editör: Murat Yalçın