Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı olan Bilal Demir  ilk ziyaretini Manisa Gazeteciler Cemiyeti'ne yaptı.  Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç,  Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetiminin hazır bulunduğu ziyarette basın mensupları da Demir'i yalnız bırakmadı. 


Yıllarca Manisa'da gazetecilik yaptığını anımsatan  AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Bilal Demir, "İlk ekmeğimi bu meslekten kazandım. Allah nasip etti belediye basın danışmanı görevine geldim, daha sonra da 9 yıldır da yeni belediyede basın yayından sorumlu başkan yardımcısı olarak çalıştım. 20-25 yıldır bu meslekle ilgili görevlerde bulunmuş bir insanım. Meslekten hiç kopmadım. Dostluğumuz, arkadaşlığımız her ortamda devam etti. Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettim.  Bu sebeple de ilk ziyaretimi meslektaşlarıma yapıyorum. Desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Manisa'da çeşitli suçlardan aranan 13 şahıs yakalandı! Manisa'da çeşitli suçlardan aranan 13 şahıs yakalandı!

"BEN BU PARTİNİN  İNSANIYIM"

14 Mayıs seçimlerinin önemli olduğunu ifade eden Bilal Demir, “Türkiye’de bugüne kadar yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri hep sancılı oldu. Yine böyle sancılı bir dönemdeyiz. Malum bir deprem yaşadık. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Büyük bir acıyı yaşıyoruz. Seçimin böyle bir zamana gelmesi tabi hepimiz adına çok üzücü. Mevcut şartlar, anayasadaki şartlar seçimi iptal etmek için yeterli değildi. Ne yazık ki böyle bir dönemde seçime gidiyoruz. Refah Partisi Milli Gençlik Vakfı’ndan bu yana siyasetin içerisindeyim. Siyasetin içinde olan bir insanım. Siyasette ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptım. AK Parti’de çeşitli görevlerde bulundum. Bütün seçimlerinde aktif rol almış bir insanım. Bu dönemde de yeni bir yola çıktım. Bilal Demir olarak ben bu partinin insanıyım. Listeye giremesem bile yine partim için,davam için çalışmaya devam edeceğim." şeklinde konuştu.  

"HİÇ KİMSE KAPIMA GELİP DE GERİ DÖNMEMİŞTİR"

Belediye başkan yardımcılığı döneminde Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptığını anımsatan Demir  "Halkla ilişkilerde iddialıyım. Görev yaptığım  9 yıllık süre içerisinde hiç kimse kapıma gelip de geri dönmemiştir. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarıma devam edeceğim " dedi. 

BASIN MENSUPLARINA SÖZ VERDİ 

Seçilmesi halinde basın mensupları için bir çalışma yapıp yapılmayacağının sorulması üzerine Demir şöyle dedi;  "18 yaşımda başladığım mesleğimde bir elimde çanta diğer elimde makinam gece gündüz demeden basın sektöründe çalıştım. Bunun en yakın tanıkları da yine sizlersiniz. Basın sektörünün  her geçen gün daha fazla sorun ile boğuşmak zorunda kaldığının farkındayım. Sizi ve yaşadıklarınızı Manisa'da en iyi bilen insanlardan biriyim. Seçilmem halinde sizler için çalışacağımın, basının sorunlarının giderilmesi için elimden geleni yapacağımın sözünü veriyorum"  

Demir,  17 Mart Cuma günü saat 14.30’da AK Parti Manisa İl Başkanlığında aday adaylığını resmen ilan edeceğini ifade ederek "İl başkanlığımızda aday adaylığımızı resmen duyuracağımız toplantıya sizin aracılığınız ile bizi seven tüm dostlarımızı, sevenlerimizi davet ediyorum" dedi. 

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç,  cemiyete her zaman destek olan Bilal Demir’e çıktığı yolda başarılar dilediler.