Haber: Ahmet ÜNSAL
Dünyanın birçok ülkesindeki yatırımcıların gözdesi olan Manisa OSB’nin ara elaman ihtiyaçlarını ortadan kaldırılmasında öncü olan Mostem öğretmenleri ve öğrencileri OSB yönetiminin kendilerine verdiği her türlü ekonomik ve manevi destekle elektrik otomobil projesini tarihi halı dokur gibi ilmek ilmek işleyerek MOSTEM 2022  elektrik otomobili yarattılar.
Kocaeli’ndeki TOSFED Körfez yarışlarına katılan 69 proje arasında ilk 37’inin arasındaki Teknik kontrolleri aşarak yarışlara girme şansını elde etti.
MostemEC takımı son gün yarışlarında tüm teknik kontrolleri başarı ile geçerek yarışı sorunsuz tamamlayarak “Görsel Tasarım Ödülü” alarak şampiyon oldu.
Manisalılara büyük gurur yaşatan Özel MOSTEM lisesinin Manisa’yaşattığı gururla ilgili olarak konuşan Manisa OSB Başkan Danışmanı Nihat Akyol ise;
“Bu ekibimizle ne kadar gurur duysak azdır.Okulumuzdaki eğitimin faydalarını böylesi projelerin yaratılmasında ortaya çıkmasında gördük.Bu bizim için ilk oldu bu gibi projelerin devamı gelecektir. MOSTEMEC isimli tamamen MOSTEM öğretmen ve öğrencilerinin çok büyük emek bilgi ve teknolojiyi kullanarak yaptıkları araç TEKNOFEST 2022 GÖRSEL TASARIM kategorisinde birinci olmuştur. FORMULA1 pistinde MOSTEMEC ‘i görmek büyük gurur kaynağı. Emekleri ve özverili çalışmaları için değerli öğretmen ve öğrencilerimize, okulumuz yöneticilerine, MOSTEM Danışma Kurulumuzun çok değerli üyelerine,destek veren sponsorlarımıza bu imkanı sağlayan,Bölge Müdürümüz,MOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve YK/DK üyelerimize sonsuz teşekkürler” dedi. 

Manisa FK, Göztepe'yi ağırlayacak Manisa FK, Göztepe'yi ağırlayacak