MANİSA (İHA) -Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde Dr. Ömer Faruk Meriç İlköğretim Okulu’nda öğrenciler soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarını unutmadı. Matematik Öğretmeni Hatice Bozkurt öncülüğünde öğrenciler geri dönüşüm malzemelerini kullanarak yuvalar ve kulübeleri yaptılar. Hazırlanan kuş yuvaları okul bahçesindeki ağaçlara asılırken, kedi ve köpek kulübeleri de belirli noktalara konuldu. Kedi ve köpekler ise kendileri için yapılan kulübeleri girerek soğuk havalarda ısınmaya başladı. Öğrenciler kedi ve köpeklerin beslenmelerini de unutmayarak yerleştirilen kulübelere mama bırakmayı ihmal etmedi. 
Öğrencilerin böyle bir girişimde bulunmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Matematik Öğretmeni Hatice Bozkurt, “Öğrencilerimizle böyle bir projeye imza atmaktan dolayı çok mutlu olduk. Geleceğe dair umutlarımızı artırdı. Çocuklarımız bu kulübeleri yaparken tüm kötülüklerden uzak birlik ve berberlik içinde, sosyal medyadan uzak sadece toplum yararına bir şeyler yapmaya çalıştılar. Bu durum bizleri okul yönetimimizi çok mutlu etti. Biz kedi, köpek ve kuşlarımız için yemler astık ağaçlara, kulübeler yaptık. Her gün onlara mama veriyoruz. Artık bir sokakta bir köpeğin yanından geçerken acaba bu aç mı diye bakmaya başladılar. Önceleri tekmeleyen çocuklar aç mı diye bakıyorlar. Birlik beraberlik kazandılar. Öğrencilerimize bu güzel ve anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Yuva ve kulübeleri geri dönüştürülebilir malzemelerden yaptıklarını açıklayan Bozkurt, bu çalışmaya aynı zamanda doğaya da katkı sunduklarını belirtti. 
Sokakta yaşayan hayvanlara yardım ettikleri için mutlu olduklarını belirten öğrencilerden Gülşah Berksoy, “Hatice hocamıza bize böyle güzel bir çalışma hazırlamamıza destek verdiği için teşekkür ederiz. O olmasaydı bu aktiviteleri yapamazdık. Böylece sokakta gördüğümüz hayvanlara daha fazla yardımcı olacağız. Hayvanları sevmeyenler vardı onlar da sevmeye başladı. Eğlenerek öğrenerek kulübeleri yaptık. Bunları yaparken özellikle sosyal medyadan uzak durmamız bizim için çok önemliydi. Her zaman hayvanlara sahip çıkalım” diye konuştu. 

Çiftçilere uygulamalı budama eğitimi Çiftçilere uygulamalı budama eğitimi

AW099104_07

AW099104_06

AW099104_03

AW099104_02

AW099104_01