Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize dışında tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar olmak üzere; Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Yalova, İzmir, Manisa, Antalya, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, yurt genelinde mevsim normalleri civarında, Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney, Karadeniz'de kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Manisa'da hava nasıl olacak?

Kaza ihbarına giden polise pastalı sürpriz Kaza ihbarına giden polise pastalı sürpriz

Manisa'da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış gün içerisinde de etkisini sürdürecek. Hafta sonu ise Manisa'da yağış yok. Kent genelinde havanın açık ve parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. Sıcaklık ise cumartesi 14 derece pazar ise 17 derece olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Sağanak Yağmur, sıcaklık 15°. Yarın için Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 14°. 10 Mart 2024 Pazar Manisa hava durumu Açık, Güneşli, sıcaklık 17°. 11 Mart 2024 Pazartesi Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 22°. 12 Mart 2024 Salı Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 23°.

Editör: İclal Çiçek