WhatsApp Image 2023-12-23 at 09.57.37

Manisa'da PKK operasyonu! Manisa'da PKK operasyonu!

WhatsApp Image 2023-12-23 at 09.57.36-2

Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilerdeki matematik önyargısını yıkmak ve matematik becerisini günlük yaşam becerilerine uyarlamak gibi birçok amaca ulaşmak için başlattığı Matematik Seferberliği Projesine TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu yeni açılan matematik atölyesi ile katkı sağladı. Açılışa Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Okul Müdürü Hakan Aytar katıldı. Kaymakam Kantay ve protokol üyeleri açılışı yaparak Matematik Atölyesini inceledi. 

İl Ar-Ge Birimi Matematik Koordinatörü Mustafa Sınır, Yunusemre’de ikinci olmak üzere Manisa’daki 5. Matematik Atölyesinin açıldığını belirterek il genelinde 21 atölyeye ulaşılacağını kaydetti. 

Yapılan açıklamada, “Matematik Atölyeleri, öğrencilerin günlük hayat problemlerine karşı kendi çözüm yollarını oluşturma becerilerini geliştirmeyi ve matematik bilimine karşı olumlu duygular geliştirmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Öğrenciler Matematik Atölyelerinde, geometrik ve cebirsel kavramların öğrencide anlamlı hale gelmesi amacıyla bilgisayar, mobil uygulama, simülasyon ve üç boyutlu modellemelerden faydalanmaktadır. Doğal sayılar, tam sayılar, kesirler, açılar, alan, hacim gibi çeşitli matematiksel kavramların günlük hayattaki önemini fark ederek bireysel ve takımlar halinde çalışırlar. Bu bağlamda İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, öğretmen ve öğrencilerin katkıları ile okulumuz Matematik atölyesinde öğrencilerimize matematiği sevdirerek, sınıftan farklı bir ortamda onların matematik yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamayı amaçlıyoruz” denildi.  CÜNEYT HASÇELİK