Behzat Akcan
MANİSA (İHA) - Salihli’de araçların karışmış olduğu kazalar ile can kayıplarının en aza indirilmesi, araç sürücülerinin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması, güvensiz ve korsan diye tabir edilen taşımacılık faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla jandarma ekiplerince sorumluluk alanında denetim gerçekleştiriliyor. İzmir-Ankara E-96 Karayolu, Gölmarmara-Salihli Karayolu, Salihli-Köprübaşı Karayolu ve Salihli-Akhisar Karayolu ile trafik yoğunluğunun yaşandığı Canlı Hayvan Pazarı önünde denetim yapan jandarma ekipleri, sürücülere, emniyet kemeri, hız kuralları, yorgunluk gibi uyulması gereken trafik kuralları hakkında bilgilendirmeler yaptı. Denetimlerde trafik kurallarına uymayan sürücülere yasal işlem uygulandı.
Öte yandan jandarma ekipleri tarafından sorumluluk alanında, kurban Bayramı tatili süresince, trafik kazalarının en aza indirilmesi ve vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kontrol ve denetim faaliyetlerinin devam edileceği belirtildi.

HIZ SINIRI 

Manisa'da devriye ekipleri uyuşturucu ele geçirdi Manisa'da devriye ekipleri uyuşturucu ele geçirdi

2024 yılında hız limiti aşma cezaları ise şu şekilde: Hız sınırını %10-30 oranında aşmanın cezası: 1.506 TL. Hız sınırını %30-50 oranında aşmanın cezası: 3.135 TL. Hız sınırını %50'den fazla aşmanın cezası: 6.439 TL.

Editör: Murat Yalçın