ATAMA LİSTESİ İÇİN TIKLA

HSK’ye ait atama kararları ile toplamda 4 bin 340 hakim, savcı ve mahkeme üyesi ve başkanının görev yerinin değişmesine dair karar Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
4 ilin Cumhuriyet Başsavcılığına atama
Resmi Gazete’de yayınlanan 18.01.2024 tarihli ve 92 sayılı HSK kararı ile 4 ilin Cumhuriyet Başsavcılığına atamalar yapıldı. Karar ile birlikte İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gökçe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına ise Başsavcılık Vekili Yakup Ali Kahveci atandı.
4 bin 9 hakim, savcı ve Adliye ve Ağır Ceza Mahkemesi üyeliği ve başkanlığına atama
Resmi Gazete’de yer alan 21.02.2024 tarihli ve 253 sayılı karar ile 37 hakim ve savcının görev yeri değiştirilirken, 13.06.2024 tarihli ve 820 sayılı karar ile ise 4 bin 9 hakim, savcı ve Adliye ve Ağır Ceza Mahkemesi üyeliği ve başkanlığına atamalar yapıldı.
Aynı tarihli ve 821 sayılı karar ile ise 290 İdare ve Vergi Mahkemesi üyeliklerine ve başkanlıklarına ise görevlendirmeler gerçekleştirildi.
Bakan Tunç'tan açıklama
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da atamalara dair sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.
Bakan Tunç şu ifadeleri kullandı:
"Hâkimler ve Savcılar Kurulumuzun adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Hırsızlık yapan turist, iş yeri sahibine mail atıp özür diledi Hırsızlık yapan turist, iş yeri sahibine mail atıp özür diledi

Ataması yapılan hâkim ve Cumhuriyet savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Yargı camiamız, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun."

Editör: Murat Yalçın