Cumhuriyet Halk Partisi Bayındırlık Mahallesi’nde yoğun katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.Tabane Bölgesi olarak bilinen bölgede yaşayan yüzlerce vatandaşın katıldığı toplantıda, CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek ve CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay vaatlerini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme ne zaman? Özgür Özel yanıtladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme ne zaman? Özgür Özel yanıtladı

Yaklaşık iki senedir bölgenin en büyük sıkıntılarından biri olan kentsel dönüşüm konusunda konuşan Durbay, “Kentsel dönüşümün en kötü örneğini Tabane bölgesinde görüyoruz. 2024 yılında kentsel dönüşüm adı altında size modern sürgün yaşatıyorlar. Sizlere bundan yaklaşık iki sene önce tek taraflı terk belgesi imzalatarak, evlerinizden çıkardılar” dedi.

‘MODERN SÜRGÜNE SON VERECEĞİZ’
Taban bölgesinde yaşayan vatandaşların kentsel dönüşüm sözleriyle kandırıldığını ve mağdur edildiğini ifade eden CHP’li Durbay, “200-300 bin liraya ev sahibi olacaksınız dediler üzerinden iki yıl geçti hala hiçbir şey yapılmıyor. Üç bin lira kira desteği sağlıyorlarmış, bugün üç bin lira kiraya bir ev varsa gelsinler göstersinler. Bugün sizi yine modern sürgünle tehdit ediyorlar. Biz gelmezsek evlerize kavuşamazsınız diyorlar. Siz hiç merak etmeyin. Biz Tabane’nin güzel insanlarına evlerini en kısa zamanda teslim edeceğiz. Tabane’yi, Manisa’yı 35 yıllık imar planlarından kurtarcağız. Tabane’de sizlere yaşattıkları modern sürgüne son vereceğiz!” diye konuştu.

‘TABANE’YE DE KREŞ GELECEK’
Şehzadeler’in her mahallesinde olduğu gibi Tabane’de de  kreş açacaklarını söyledi. Hiçbir mahalleye ayrımcılık yapmadan eşit bir şekilde hizmet edeceklerinin altını çizen Durbay, “Hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmayacağız. Tabane bölgesinde de çocuklarımız açacağımız kreşlere gidebilecek. Oyunlar oynayacak, akranlarıyla sosyalleşecek. Böylece ailelerinin de hayata katılmaları kolaylaşacak. Tüm okullarımıza öğrencilere ücretsiz yemek vereceğiz. Aileler çocuğum bugün okulda ne yiyecek diye düşünmeyecek” diye konuştu.

Editör: İclal Çiçek