Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, esnaf odaları ve dernek ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Ergün, bu kapsamda Manisa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Şahin ve yönetimi, MESO Başkanı Bahattin Akyüz ve yönetimi, Manisa'yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve yönetimi, Lokantacılar Kebapçılar Tatlıcılar ve Yoğurtçular Odası Başkanı Mehmet Akgül ve yönetimi, Manisa Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Dalkara ve yönetimi, Manisa Bakkallar Odası Başkanı Saffet Taşkıncan ve yönetimi ile bir araya geldi. Başkan Ergün’e ziyaretlerde MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mehmet Palabıyık da eşlik etti.
 
Esnaf odaları ve dernek ziyaretinde konuşma yapan Başkan Cengiz Ergün, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye şahsıma verdikleri destek ve beni yeniden aday gösterdikleri için teşekkür ediyorum. 4’üncü dönem için aday olarak gösterilmek onur verici. Önemli olan vatandaşlarımızın mutluluğu. Vatandaşlarımızın mutlu ve refah bir şehirde yaşamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 35 yıldır yapılamayan imar planlarını hayata geçirdik. Bunun akabinde Gediz Kavşağı, Anemon Kavşağı ve Spilkent Toplu Konut Projelerinde çalışmalar başladı. Fatih Bulvarında çalışmalarımız sürüyor. Devlet Hastanesi Kavşak Projemiz var. Bunlar hep, imar planlarının yapılmasıyla birlikte olan hizmetler. Manisa, hızla büyüyen bir şehir. OSB 6. Bölge ve MOSB’da binlerce kişilik istihdam geliyor. Bu da önümüzdeki süreçte 100 bin kişilik nüfus artışını beraberinde getirecek. Muradiye 8 binden 100 bine geldi. Plansız büyüme, altyapı sorunlarını da ortaya çıkardı. İnşallah Dünya Bankası kredisiyle ilerleyen dönemde Muradiye’nin altyapısını da baştan sona değiştireceğiz. Geride kalan 3 yıllık dönemde, koronavirüs ve 11 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketini yaşadık. Şu anda devletin tüm imkanları o bölgede. Oradaki vatandaşlarımızın şartlarının iyileştirilmesi için faaliyetler devam ediyor. Bu nedenle önümüzdeki bir buçuk senelik süreçte biraz yavaş ilerleyebilir. Belediye yönetiminde mali kriterlere çok önem veriyoruz. Bütçesinin yüzde 40’ını yatırıma ayıran bir belediyeyiz. Allah utandırmasın. Daha güzel bir Manisa oluşturabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Manisa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Şahin, MESO Başkanı Bahattin Akyüz, Manisa'yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Lokantacılar Kebapçılar Tatlıcılar ve Yoğurtçular Odası Başkanı Mehmet Akgül, Manisa Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Dalkara, Manisa Bakkallar Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, kendilerini ziyaret eden Başkan Ergün’e teşekkür ederek, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde başarılar diledi. 

İlk meclis toplantısında Akın'dan Özel'e ve CHP'li başkanlara selam İlk meclis toplantısında Akın'dan Özel'e ve CHP'li başkanlara selam

Editör: Murat Yalçın