Akhisar İtfaiye Amirliği binasında inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Mevcut itfaiye binamızın yerine Gençlik Merkezi, MABEM ve Koordinasyon Merkezi yapacağımızı duyurmuştuk. Bunun da inşaatına başlandı” dedi.

Saruhanlı’nın Kompleks Projesinde Çalışma Başladı

Saruhanlı için de açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, “Saruhanlı Belediyesi işbirliğinde yapacağımızı duyurduğumuz Gençlik Merkezi, Yeraltı Otoparkı ve Kent Meydanı projesinde ilk kazmayı vurduk” dedi.

Sarıgöl Kent Meydanı’nda Çalışmalar Devam Ediyor

Sarıgöl Kent Meydanı projesinin başladığını da belirten Başkan Ergün, “Sarıgöl Belediyesi işbirliğiyle yapacağımız Sarıgöl Kent Meydanı projemizde inşaat çalışmaları devam ediyor” dedi.

Manisa Valiliği ve Büyükşehirden sulama kanalı ve gölet uyarısı! Manisa Valiliği ve Büyükşehirden sulama kanalı ve gölet uyarısı!

Caddeler Prestij Kazanıyor

İl merkezindeki prestij cadde düzenleme çalışmalarına da değinen Başkan Ergün, “Manisa merkezde bulunan Atatürk Bulvarında çok az bir işimiz kaldı. Cemal Ergün Caddesindeki prestij cadde düzenlemesini tamamladık. Şimdi sıra Kenzi Caddesi’nde. Orada da freze çalışmaları başladı” dedi.

Cider Yolunda 42 Kamulaştırma Yapıldı

Cider yolunda başlatılan kamulaştırma çalışmalarının hızla devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Cider Yolunun Menemen’e bağlanması için bildiğiniz gibi kamulaştırma çalışmaları başlatmıştık. Orada 42’nci binanın yıkımını da gerçekleştirdik. Kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Yunusemre ve Şehzadeler’de Çalışmalar

Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerindeki diğer çalışmalar hakkında da detaylar paylaşan Başkan Ergün, “Horozköy Şehit Hasan Kuzu Caddesi’nde altyapı ve prestij cadde çalışmalarımız başladı. Şehzadeler’de sokak sağlıklaştırma projemiz kapsamında son etap olan 3. Etabın 2. kısmına da başladık. Tüm bu projelerimiz ilçelerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Büyük Önderimizi Andı, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Başkan Ergün sözlerini şöyle tamamladı: “Aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum. Aziz ruhu şad olsun. 24 Kasım’da kıymetli öğretmenlerimizin gününü kutlayacağız. Bu vesileyle öncelikle burada eğitimci kimlikleriyle aramızda olan değerli belediye başkanlarımız ve meclis üyesi arkadaşlarımız olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimiz ile ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Editör: Murat Yalçın