Gün itibariyle Euro, 17 seviyesini aşarak 17,04’ü, dolar ise 15,97 seviyelerini gördü. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Kafalarında kurdukları hiçbir şey gerçek olmadı. Yine büyük bir kur şoku kapımızda” dedi.

“TL ÜZERİNDEKİ BASKI ARTIYOR”

Sarıgöl'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlanıyor Sarıgöl'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlanıyor

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu günden bu yana bu kadar kötü, bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedi. Baskılamaya çalıştıkları döviz kurunun hali ortada, yeni bir kur şoku kapımızda. Bilimden uzak, ‘ben düşündüm oldu’ zihniyetiyle ilerleyen bu iktidar nedeniyle milletimiz bir kez daha döviz mağduru olacak. Yüksek enflasyon, yüksek cari açık, düşük faiz ve hızlı kredi büyümesi, Türkiye’yi fakir bir ülke haline getirdi. Tüm bu parametreler, Türk Lirası üzerindeki baskıyı oluşturuyor ve döviz kurundaki artışı da beraberinde getiriyor”

“TEK ÇÖZÜM ERKEN SEÇİM”

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “FED, faiz artırımı yapacağı sinyalini verirken bir kişinin inandığı, yalan yanlış ekonomi teorisi uğruna milyonlar yatağa aç giriyor. Türkiye’nin ekonomisinin düzelmesinin tek yolu iktidar değişimidir. İddia ediyorum  ki, Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna AK Parti iktidarının beceriksiz politikacıları yerine ortalama ekonomi bilgisi olan biri bile oturtulsa döviz düşer. Bile isteye Türk milleti fakirleştiriliyor. Bu yapılanların başka hiçbir açıklaması yoktur. Türkiye’nin ekonomik kurtuluşunun tek yolu erken seçim, sandığı getirin, vatandaşın tokadını yiyin ve Türkiye’nin yönetimi işinin ehli kadrolara bırakın”