32 yıldır Manisa’da eğitim alanında başarılı çalışmalara imza atan Hedef Eğitim Kurumları’nın bünyesindeki Özel Hedef Anadolu Lisesi kuruluşunun 10. Yıldönümünü kendi bünyesinde düzenlediği törenle kutladı. Lisenin bahçesinde düzenlenen kutlama törenine Yunusemre Belediye Başkanı ve Hedef Eğitim Kurumları kurucusu Semih Balaban, Yunusemre Belediye başkan yardımcıları, belediyedeki birim müdürleri, Manisalı iş insanları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları, siyasi partilerinin il-ilçe başkanları, muhtarlar, veliler ve öğrenciler katıldı. Yunusemre Belediye Başkanı ve Hedef Eğitim Kurumları Kurucusu Semih Balaban, kutlama törenine katılan misafirleri eşi Serap Balaban ile birlikte kapıda karşıladı. 

“FARKIMIZ İNSANA VE EĞİTİME SAYGI”
Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı ve Hedef Eğitim Kurumları’nın kurucusu Semih Balaban, eğitim kurumunun 32 yıl boyunca geleceğe Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş ve başarılı bireyler yetiştirdiğini belirterek, en önemli ilkelerinin eğitime ile insana saygı olduğunu dile getirdi. 

Hayat kurtarıcılarına hayati eğitim Hayat kurtarıcılarına hayati eğitim

Balaban yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bu törende belediye başkanı ve siyasi bir kişilik olarak değil, severek yaptığım bir meslek olan eğitimcilik mesleği adına aranızda yer alıyorum. Hedef Eğitim Kurumları yaklaşık 32 yıldır Manisa ve bölgesinde çok önemli başarılara imza atmış, her zaman çağdaş laik bilimsel eğitimden yana tavır almış, Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda öğrenciler yetiştirmiş ve Türkiye birincileri çıkartmış onlarca öğrencisi Türkiye’de ilk yüze girmiş bir eğitim kurumudur. Binlerce öğrencisini üniversitelere yerleştirmiş, başarı çıtasını her zaman yükselten bir kurumdur. Hedef Eğitim Kurumlarının en önemli temel farkı önce insana ve sonra ise eğitime saygı duymasıdır. Hiçbir zaman velileri bir müşteri olarak görmemiş, tam tersine kurumdaki ailenin birer parçası olarak görmüştür. Şimdi ise kurum bünyesindeki Özel Hedef Anadolu Lisesi’nin kuruluşunun 10. Yılını gururla kutluyoruz.”

“HALKIMIZIN HEDEFE SAHİP ÇIKACAĞINA İNANIYORUM”
Hedef Eğitim Kurumlarının kurucusu Balaban konuşmasında son olarak şu ifadelere yer vererek, “Velilerimizin ve özellikle Manisa halkının Hedef Eğitim Kurumlarına sahip çıkacağına inanıyorum. Çünkü bizim kırmızı çizgimiz Atatürk ilkeleri ve Ulu Önderimizin kurduğu Cumhuriyet’tir. Hedef eğitim kurumlarının bu günlere gelmesinde emeğe geçen başta Mustafa Kader’e, Ali Kuyumcu’ya, Naz Gültekin’e, Erkut Kırcalı’ya, Mehmet Karakuş’a, Müdürümüz Selam Bey ve onlarca adını sayamadığım öğretmen arkadaşlarımız bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir kez daha onlarla birlikte olmaktan onur duyuyorum. Her zaman söylüyorum ben önce insanım sonra öğretmenim. Başkanlık çok sonra geliyor. Benim için öncelik bu güzel ülkede eğitime önem vererek, bilimsel eğitimi ön plana çıkartarak nice başarılı insanlar yetiştirmek.  Bunu da bugüne kadar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz.”

Özel Hedef Anadolu Lisesi’nin Müdürü Selam Öztekin ise törende yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “1993 yılından bu yana 30 yılı aşkın süredir Türk Milli Eğitimin ve Manisa halkının hizmetinde olan Hedef Eğitim Kurumlarının en genci olan Özel Hedef Anadolu Lisesi’nin 10. yılına başlamasının heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç bir memleket meselesidir. Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz milli manevi ahlaki ve bireysel değerlere bağlı bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır. Velilerimiz şunu unutmasınlar ki bize emanet ettikleri çocukları bizim çocuklarımızdır. Bu yolculukta emek ve katkıları ile rol alan tüm kurucularımıza öğretmenlerimize ile çalışmalarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Hedef Eğitim Kurumlarının kurucuları arasında yer alan başta Semih Balaban ve beraberindekiler ile öğretmenler ‘Hedef Marşı’ seslendirerek 10. Yılı coşkulu bir şekilde kutladı.

Editör: İclal Çiçek