MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner'in açıklamadı şöyle: 
Malumunuz olduğu üzere, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için seçime katılacak bütün siyasi partiler ve onların değerli adayları, proje ve hizmetlerini anlatıp, sizlerin desteğini alabilmek için çalışma yürütmektedir.

Cumhur İttifakı ortağı olarak bizler de Manisa’mızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve 17 ilçemizin Cumhur İttifakının değerli belediye başkan adaylarıyla bu çalışmalarımızı demokratik bir ortamda sürdürmekteyiz.
Gittiğimiz her ilçede, her mahallede, her sokakta kıymetli hemşehrilerimiz adaylarımıza içtenlikle kucak açmakta, bağrına basmakta ve teveccüh göstermektedir. Bu durumdan karın ağrısı yaşadığı gün gibi ortada olan D-CHP zihniyeti, kaybetme korkusundan olsa gerek, seçim çalışmalarımızı provoke etmeye kalkışmaktadır. D-CHP kısaltmam yanlış anlaşılmasın! DEM’cilerle iş tutup, perde arkası pazarlıkta olan CHP’ye verilebilecek en güzel kısaltmanın bu olduğunu düşünüyorum.

Manisa'da uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama Manisa'da uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama

Bugün Sarıgöl’de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve Sarıgöl Belediye Başkanımız Sayın Necati Selçuk ile birlikte, kıymetli Sarıgöllü vatandaşlarımızla bir araya geldik. Değerli Belediye Başkanlarımızla birlikte sıkılmadık el bırakmadan hemşehrilerimizin gönüllerine hitap ettik. Güzergahımız üzerinde bulunan ana muhalefet partisinin seçim bürosunun olduğu bölgeye de gayet dostane bir şekilde uğradık ve centilmence başarı dileklerimizi ilettik.
Bu centilmence yaklaşımımıza aynı karşılığı beklerken; CHP’nin provokatör bir militanı(!) Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e hakaretler savurmuş, aslında kendilerine yakışan tutumu sergilemişlerdir. DEM’ci zihniyetin hakaretlerini kendilerine aynen iade ediyor, yandaş medyaları aracılığıyla olayı farklı lanse etmeye çalışmalarını da midemiz bulanarak takip ediyoruz.

Korku dağları sarmış, yenilgiyi kabullenmiş CHP’nin provokatif eylemlerine son vermesini istiyor, onların seviyelerine inmeyeceğimizi ancak sabrımızın da sınanmamasını özellikle vurguluyorum.

31 Mart’ta  Özgür Bey’e ve onun teşkilatlarına Cumhur İttifakı’nın zaferiyle gereken cevabı vereceğiz.

Editör: İclal Çiçek