Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, (Malatya hariç) Doğu Anadolu Bölgesi ve Güney Doğu Anadolu'nun doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Artvin ve Rize çevreleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

YENİ HAFTADA MANİSA'DA KAVURUCU SICAKLAR

Yeni haftada Manisa'da aşırı sıcaklar etkili olacak ve kent genelinde termometreler 43 dereceyi görecek. Uzmanlar, vatandaşları sıcak çarpmasına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Vali Ünlü'den Turgutlu'ya ziyaret: İncelemelerde bulundu Vali Ünlü'den Turgutlu'ya ziyaret: İncelemelerde bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 40°. Yarın için Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 42°. 12 Haziran 2024 Çarşamba Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 43°. 13 Haziran 2024 Perşembe Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 43°. 14 Haziran 2024 Cuma Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 43°.

Editör: İclal Çiçek