banner299

banner298

Manisa Kart’a HES kodu tanımlamayanlara uyarı

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu MANULAŞ A.Ş, Manisa Kart’lara HES kodu tanımlaması ile ilgili hatırlatma ve uyarılarda bulundu. Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının HES kodu sorgulamaları ile ilgili denetimlerini arttıracağı belirtildi.

Manisa 10.03.2021, 20:18 10.03.2021, 20:22
Manisa Kart’a HES kodu tanımlamayanlara uyarı
banner388

MANULAŞ A.Ş, Manisa Kart’lara HES kodu tanımlaması için uyarılarda ve hatırlatmalarda bulundu. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Covid-19 Tedbirlerine İlişkin 25.01.2021 Tarihli ve 2021/3 Sayılı Kararı gereğince; HES kodu tanımlaması yapılmayan elektronik/akıllı seyahat kartları ile binişlere 08.02.2021 tarihinden itibaren izin verilmemesi, elektronik kartı olmayan para ile biniş yapan vatandaşların toplu taşıma araçları kullanımlarında HES kodu kontrolü yapılması kararı alınmıştır. Bu kapsamda Manisa Kart'ınıza HES kodu tanımlama işlemini; Manisa Büyükşehir Belediyesi web sitesi www.manisa.bel.tr Manulaş A.Ş. web sitesi www.manulas.com.tr e-Devlet üzerinden www.turkiye.gov.tr/mbb-manisa-karta-hes-kodu-tanimlama veya Manisa Kart Mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Sistemsel sorun yaşamanız durumunda Manisa Kart İşlem Merkezimize şahsen başvurabilir veya 0(236) 232 19 00 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz” denildi.
Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının da elektronik kartı olmayan para ile biniş yapan vatandaşların toplu taşıma araçları kullanımlarında HES kodu kontrolü yapılması ile ilgili de denetimlerini sıkılaştıracağı belirtildi.

Yorumlar (2)
manisalı 1 ay önce
kent kartında hes kodu olmayan vatandaşı şöforler para alıp bindiriyorlar.
Manisalı 1 ay önce
ne uyarısı otobüslere binen binene hes kodsuz.. ayrıca otobüslerde yolcu sayısı aşılıyor buna rağmen duraklarda insan yığılmaları var ama firma ve belediye ek otobüs çıkarmıyor.yazık herşeye sessiz kalmaya devam ediyor manisalım
14
açık