HABER SERKAN ÖZCAN 
Manisa'nın Salihli ilçesinde demir  korkuluklara sıkışan köpek itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı  Beşeylül Mahallesi 536 sokak üzerinde bulunan bir apartmanın bahçe korkuluklarına sokak köpeği sıkıştı.

İhbar üzerine adrese itfaiye ekpleri sevk edildi.

İtfaiye ekiplerince demir kesme makasıyla kesilen bahçe korkuluğuna sıkışan köpek ekiplerce kurtarıldı.

SULAMA KANALINDA BOĞULUYORDU 
İkinci olay Manisa'nın Soma ilçesi Pırıl Sokak'ta yaşandı. Sulama kanalına düşen köpek bir türlü çıkamayınca itfaiyeye haber verildi. 

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kanaldaki çaresiz köpeği ip bağlayarak yukarı çekmeyi başardı. Yaklaşık 15 dakikalık bir çalışmanın ardından köpek kurtarıldı.

Islanan ve üşüyen köpek, itfaiye erleri tarafından battaniyeye sarıldı ve sıcak bir ortamda kurutulmaya alındı. Köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

GİDER BORUSUNDAN SES GELİNCE... 

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Cumhuriyet Mahallesi Şehit Bülent İlhan Sokak'ta bir gider borusu içinde mahsur kalan kedi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, gider borusuna kafasını sokan ve çıkaramayan kediyi kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler, boruyu keserek kediyi kurtarmayı başardı.

Yaklaşık 30 dakikalık bir çalışmanın ardından kurtarılan kedi özgürlüğüne kavuştu.

Manisa'ya geliyorlardı! Navigasyon yanlış yolu gösterdi! İşçileri taşıyan minibüs uçuruma devrildi: 4 ölü, 17 yaralı Manisa'ya geliyorlardı! Navigasyon yanlış yolu gösterdi! İşçileri taşıyan minibüs uçuruma devrildi: 4 ölü, 17 yaralı

Editör: İclal Çiçek