MANİSA (İHA) -
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi 24. Dönem Mezuniyet Töreni Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 200 öğrencinin mezun olduğu törene Manisa Valisi Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü'nün yanı sıra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, akademisyenler, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Tıp Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezunları adına dönem birincisi olan öğrencinin konuşmasıyla devam etti.

Başkan Zeyrek, Manisa'nın LGS birincilerini ağırladı Başkan Zeyrek, Manisa'nın LGS birincilerini ağırladı

Programda bir konuşma yapan Vali Enver Ünlü, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, “Eğitim hayatınız süresince okul, eğitimin zorluğu ve şehirle ilgili şikayetleriniz olsa da eminim ki bugün yaşadığınız sevinçle birlikte hepinizde okulunuzdan, şehirden, arkadaşlarınızdan ayrılıyor olmanın, iyisiyle-kötüsüyle bir dönemi kapatıyor olmanın hüznü de vardır. Çünkü üniversite, hayatımızda önemli bir dönüm noktasıdır. Bu süreçte edindiğimiz bilgiler, bize yeni ufuklar açar ve hayata dair yeni vizyonlar kazandırır. Bizler, ülkemizi yarınlara taşıyacak sizin gibi pırıl pırıl gençleri, şehrimizde misafir etmekten dolayı büyük mutluluk ve onur duyduk.” dedi.

Öğrencilere hitap eden Vali Ünlü, “Ay yıldızlı şanlı bayrağımız sizlerin sayesinde daima gönderde dalgalanacaktır. Çünkü sizler, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülkeyi emanet ettiği tarihi bir tecrübenin yılmaz bekçilerisiniz. Ülkemize ve geleceğimize güven duyun. Türkiye, emin adımlarla güzel ufuklara doğru ilerliyor ve bu ilerleyişte sizlerin de önemli katkısı olacaktır. Kendimize ve ülkemize olan güvenimizle, hangi mesleği yaparsak yapalım, her daima başarılı olacağımıza, güzel ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacağımıza eminim. Bugün bu okulun kapısından birer doktor olarak çıkıyor olacaksınız. Gözlerinize bakınca içinizde ki meslek aşkını görmemek mümkün değil. Bu aşkla, bu güzel vatanın her karışında yüce milletimize en iyi şekilde hizmet edeceğinizden hiç şüphemiz yok. Sizlere güveniyoruz. Mezuniyetiniz ve yeni hayatınız hayırlı olsun. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” şeklinde konuştu.
Tören mezun olan 200 öğrencinin hep bir ağızdan Hipokrat Yemini etmeleri ve mezuniyet belgelerini almaları ile sona erdi.

Editör: İclal Çiçek