Şehzadeler'de hak sahipleri 2-3 ay içerisinde dairelerine taşınabilecek

banner297

Manisa Şehzadeler'de hak sahipleri 2-3 ay içerisinde dairelerine taşınabilecek.  Başkan Çelik, Sancaklıbozköy TOKİ konut projesinde incelemelerde bulundu.

Genel 09.01.2023, 11:45 09.01.2023, 12:07
Şehzadeler'de hak sahipleri 2-3 ay içerisinde dairelerine taşınabilecek

MANİSA (İHA) - Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sancaklı Bozköy Mahallesi'nde tamamlanmak üzere olan 400 konutluk TOKİ Sosyal Konut Projesi alanını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.
Şehzadeler Belediyesi'nin katkılarıyla TOKİ tarafından Sancaklı Bozköy Mahallesi'nde hayata geçirilen 400 konutluk Sosyal Konut Projesi'nde sona gelindi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, beraberindeki Şehzadeler Belediye Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Tonguç ile birlikte proje alanını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Hazırlanan örnek daireyi de gezen Başkan Çelik, "Bilindiği gibi belediyemizin yoğun gayretleri, girişimleri, katkı ve destekleriyle Sancaklı Bozköy Mahallemizde 400 konutluk bir sosyal konut projesi hayata geçirilmişti. Hak sahiplerimiz belli. İnşaat çalışmaları devam ederken de belli periyotlarda gelip inceleme yapmış, bilgi almıştık. Bugün çok mutluyuz, artık sona gelindi. Daireler tamamlandı, çevre düzenlemesi devam ediyor. Nasip olursa bir ay içerisinde artık burada herşey bitecek ve burası kabul aşamasına gelmiş olacak. Bu da şu demek; 2-3 ay içerisinde hak sahiplerimiz dairelerine taşınabilecekler" dedi.
Peyzaj çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiğine değinen Başkan Çelik "Aydınlatma direkleri, yol ve kaldırım çalışmaları yapılıyor. Dairelerin ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Hedef bu ay sonunda tüm bu çalışmaları tamamlayıp, TOKİ'ye teslimini sağlamak. Bu kadar güzel bir emeği gördüğüm için son derece mutluyum. Şimdiden burada oturacak vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre- Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum'a projeyi ilçemize kazandırdıkları için hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.
(AY-ÖK-Y)

Yorumlar (1)
Manisalı 4 hafta önce
Toki ve Belediyelerin konut projeleri güzel ama 2 sorun var. 1-Bir trilyon üstüne çıkan daire fiyatları çok fazla. Maliyetlerde inşaat malzemelerinde fahiş artışlar yaşandı, öncelikle enerji ve yakıt fiyatlarından başlayarak makul bir düzeye çekilmesi gerekiyor piyasanın. 2-Şehirle iç içe geçmiş KESS ve Manisa/Muradiye OSB leri. ''Efendim, eskiden şehrin bu kadar genişleyeceği tahmin edilmediğinden''! Peki şimdi tahmin ediliyor da ne oluyor? Yunusemre de Uzunburun Atık bölgesine yakın Toki yap, yetmedi oraya da osb götür. Manisa planlamasında söz sahibi olsaydım; Muradiye OSB göz göre göre şehrin içine daha dün kurulmaya başlanarak Şehrin havasına çevresine ihanet edildi. Derhal durdurur Muradiye OSB yi iptal ederdim. KESS ve Manisa osb nin taşınmasını fizibilite eder eğer mümkün olursa beraber olmaz ise havayı çok kirleten işletmeler ve Muradiye OSB yi taşırdım. Nereye taşırdık? Öncelikle yine bir fizibilite ile bir seçim yapmak, Kesinlikle Şehzadelerin verimli topraklarına hele hele kiraz şeftali arı bölgesi sancaklı köylerine osb yapma deliliğine izin vermemekle başlayarak, tüm Manisanın OSB sinin ya menemen yolu üzerindeki kıraç atıl arazilere(Uzunburun atık tesisi ile birlikte kimyasal atık işlemleri de yapılırdı) YA DA Şamar-Beydere-Yağcılar Bölgesi YA DA Dazyurt-Düzlen-Otmanlar Bölgelerindeki kıraç alanlara OSB yönlendirmesi yapılabilirdi. Manisa OSB nin kirliliğini alması ve Manisaya bir nefes olması açısından KESS ve orta ölçeklinin olduğu bölgeyi Kent Ormanı yapılabilirdi. Bu arada en verimli ovanın göbeğinde ki Karağaçlı çevresine de fabrikalaşmayı da durdurmak elzemdir. Bunlar da osb lere dahil olmalılardır.