9 günlük Kurban Bayramı tatilinin 7 günlük trafik bilançosu açıklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyale medya hesabından bayramın ilk 7 gününde trafik kazasında toplam 62 kişinin can verdiğini duyurdu.

Alevlerin arasında kalan kadının yürek yakan son sözleri: “Dağa doğru kaçmaya çalışıyoruz” Alevlerin arasında kalan kadının yürek yakan son sözleri: “Dağa doğru kaçmaya çalışıyoruz”

Bayram tatilinin ilk 7 gününde 62 kişi trafik kazasında can verdi - 2

Yerlikaya, kazalarda 8 bin 690 kişinin için yaralandığını belirtti.

DÜN İSE 13 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bayram tatilinin 7'inci günü olan dün ise 24 saatlik sürede 597 trafik kazasının meydana geldiğini ifade eden Yerlikaya, "13 kişi maalesefg hayatını kaybetti. 1007 kişi ise yaralandı." dedi.

Bayram tatilinin ilk 7 gününde 62 kişi trafik kazasında can verdi - 3

Denetimlerin devam ettiğini vurgulayıp 406 bin 165 aracın denetlendiğini de sözlerine ekleyen Bakan Yerlikaya, "21 bin 129 araca hız ve radar işlemi ile, 39 bin 21 araca ise diğer işlemler yapıldı." ifadelerini kullandı.

Tatilcilerin dönüş yolu için de uyarılarda bulunan Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil." paylaşımında bulundu.

Editör: İclal Çiçek