Geçtiğimiz pazar günü oynanan Bursaspor-Amedspor maçı, tam bir kaosa sahne oldu.

Maçın ilk anından itibaren gerilimin tırmandığı maç büyük olaylara sebebiyet verdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına saldıran şahıs yakalandı! İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına saldıran şahıs yakalandı!

Bazı Bursaspor taraftarları, “Beyaz Toros", "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve Kurtlar Vadisi'nde Yüksel Arıcı'nın hayat verdiği "Pala" karakterinin pankartlarını açtı.

Açılan pankartlar sonrası özellikle sosyal medyada gerilim tırmandı.

9 kişi gözaltına alındı

Yaşanan olayların ardından polis, 9 kişiyi gözaltına alınırken bazı kamu görevlileri hakkında da soruşturma başlatıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de düzenlenen partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'den olaylı maç yorumu

Devlet Bahçeli'nin gündeminde, geçtiğimiz pazar oynanan ve büyük tartışmalara neden olan Bursaspor-Amedspor maçı vardı.

"Bize göre Amed diye bir yer yoktur"

Yaşananları tahrik olarak değerlendiren Bahçeli, "Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarını selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

"Kürt kökenli kardeşlerim başkadır, bölücü teröristler başkadır"

Devlet Bahçeli müsabakaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor ve Diyarbakırspor arasında oynanan futbol müsabakası esnasında tribünlerden sallanan görsellerin sporun ahlak ve doğasına aykırı olduğu hepimizin malumdur. Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor'dan da bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum. Bölücülerin stadyumu tahrik etmesi bir defa cinayettir, rezaletti. Kürt kökenli kardeşlerim başkadır, bölücü teröristler başkadır. Düşmanlık tohumu ekmeye çalışan kim varsa koparılması gereken çıban başıdır. Gelişmeler karşısında TFF'nin atıl ve aciz kaldığı görüşlerine kulak verilmedi. Türk sporu dostluğun ve kardeşliğin vahasıdır. Futbol sahalarından kaos çıkarmayı düşünmek gelecek kuşaklara yapılacak en büyük kötülüktür. Müsamaha etmeyeceğiz, oyuna gelmeyeceğiz.