İlçe belediye meclisinde kriz çıktı! Salonu terk ettiler

banner297

Saruhanlı Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in Başkanlığı'nda Serdar Yaralı Kültür Merkezinde yapıldı. Çeşitli konuların ele alındığı toplantının üçüncü gündem maddesinin görüşüldüğü sırada çıkan tartışma üzerine Cumhur İttifakının meclis üyeleri, toplantı salonunu terk etti.

SARUHANLI 08.01.2021, 15:08
İlçe belediye meclisinde kriz çıktı! Salonu terk ettiler

Toplantının birinci gündem maddesinde Saruhanlı Belediyesi 2021 yılı Denetim Komisyonu oluşturulması için kapalı oylama ile seçim yapıldı. 

Millet ittifakından Gürcan Cengiz ile İlhan Uykun'un, Cumhur İttifakı'ndan ise Mehmet Halil Canbaz'ın aday gösterildiği seçimde yapılan oylama sonucu Millet İttifakı'ndan Gürcan Cengiz ile İlhan Uykun, Cumhur İttifakı'nda ise Osman Gümüşgönül Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi. Yeterli oy alamayan Cumhur İttifakı'nın adayı Halil Canbaz ise komisyon üyeliğine seçilemedi. 

Toplantının ikinci gündem maddesinde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 2021 yılında belediyede kısmi zamanlı ve tam zamanlı sözleşmeli personel çalıştırılması hakkındaki teklifi oylamaya sunuldu. Belediyede sözleşmeli personel çalıştırılmasına imkan sağlayan bu madde, Cumhur İttifakı'nın "ret" oyuna karşılık, Millet ittifakının "evet" oyu ile kabul edildi.

TOPLANTI SALONUNU TERK ETTİLER

Zabıta Müdürlüğü’nün "Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücretinin" görüşüldüğü üçüncü maddede, Ak Partili Meclis Üyesi Ayşe Oğuz söz alarak "Başkanım biz bu meclisi boşaltıyoruz. Şahsımıza yapılan hakaret ve saygısızlıklar var" dedi.

Başkan Bilgin de "Biz hakaret etmedik. Şahsen siz hakaret ettiniz bireysel anlamda. Hayırlısı olsun" yanıtını verdi.  Bunun ardından Cumhur İttifakı meclis üyeleri toplu halde salonu terk etti. 

Toplantının diğer gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, meclis toplantısının sonunda yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Cumhur ittifakına mensup meclis üyeleri, aldığımız kararlara uyar yada uymaz. Bu onların görüşüdür. Ancak toplantı salonunu terk etmek doğru bir davranış değildir. Karşıt görüşünüzü ifade edebilirsiniz. "Ret" oyu verebilirsiniz. Ancak bu tavır doğru bir hareket değil. Meclisin aldığı karara saygı duymaları gerekir."


 

Yorumlar (6)
Öz Saruhanlı 2 hafta önce
Bunlar hep aynı başkan. Siz doğru bildiğinizden şaşmayın. Tebrikler.
saruhanlı fatihi 2 hafta önce
helal olsun salonu tekeden arkadaşlara. belediyenin parasının çarçur edilmesine razı gelmediler.
Hasan ali 2 hafta önce
Adamsın zeki başkanım
Almancı 2 hafta önce
Sasirmadik bunlar ya masaya vurup ses çıkarır lar yada salonu terk ederler
medyum 2 hafta önce
hizmetten kaçmak yakışmadı
Eski muhtar 2 hafta önce
Hazımsızlık işte böyle bir şey
13°
şiddetli yağmur