COVİD-19'U ATLATTI, İLÇEYE SAĞLIKÇI ANITI YAPTIRDI

banner297

Bir yıl önce Covid 19 hastalığı geçiren Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Covid-19 ile mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına ithafen, İlçedeki Devlet Hastanesinin yanına "Sağlıkçı Anıtı" yaptırdı.

Saruhanlı 28.07.2021, 10:04
COVİD-19'U ATLATTI, İLÇEYE SAĞLIKÇI ANITI YAPTIRDI

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının canla, başla görev yaptığını, onların bu fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Bu kapsamda sağlık çalışanları için ilçeye anıt yapmaya karar verdiklerini dile getiren Bilgin, şu bilgileri aktardı;

"Geçen yıl Ekim ayında Covid 19 hastalığı geçirdim. 17 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 24 gün hastanede tedavi görmüş biri olarak sağlık çalışanlarının ne şartlar altında çalıştığına ben bizzat şahit oldum. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Bu zorlu süreçte ailelerinden ve evlerinden uzak, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalıştılar. Onlara olan teşekkür ve şükranlarımızı sunmak için İlçemizdeki Devlet Hastanesinin yanındaki orta refüjde "Sağlıkçı Anıtı" yaptık. Hayırlı olsun."

Başkan Bilgin, montajı tamamlanan anıtlardan ilkinin hastalığın bulaşma evresini temsil ettiğini, ikincisinin aşı olmanın önemini yansıttığını, üçüncüsünün ise sağlık çalışanlarının başarısını simgelediğini anlattı.


Sağlıkçı anıtı montaj çalışmaları sürüyor

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Covid-19 hastalığı ile mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına ithafen, İlçedeki Devlet Hastanesinin yanında yapımına başladıkları "Sağlıkçı Anıtı" montaj çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. 

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının canla, başla görev yaptığını, onların bu fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Bu kapsamda sağlık çalışanları için ilçeye anıt yapmaya karar verdiklerini anımsatan Bilgin, şu bilgileri aktardı;

"Covid - 19 hastalığını geçirmiş ve 17 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 24 gün hastanede tedavi görmüş biri olarak sağlık çalışanlarının ne şartlar altında çalıştığına ben bizzat şahit oldum. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Bu zorlu süreçte ailelerinden ve evlerinden uzak, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalıştılar. Onlara olan teşekkür ve şükranlarımızı sunmak için İlçemizdeki Devlet Hastanesinin yanındaki orta refüjde peyzaj düzenlemesi ile "Sağlıkçı Anıtı" yapımına başladık. Hayırlı olsun."

Başkan Bilgin, sözlerinin sonunda tüm sağlık çalışanlarına selam, sevgi ve şükranlarını sunduğunu dile getirdi. 

Yorumlar (3)
Kemosabe 2 yıl önce
Heykelden Daha Farklı Birşeylerde Yapılabilirdi...
manisalı 2 yıl önce
chp zihniyeti hep aynı. hizmet yok heykel çok. sağlıkçıya bugüne kaar ne vermiş acaba zeki başkan. hiç birşey yapmayıp sadece maskeyle gezse toplantılarını o şekilde yapsa yine faydası olacak. ama sürekli maskesiz çünkü maske taksa tanıyan olmayacak. sonra covid oldum diye ağlıyor...
Zuzu 2 yıl önce
Eline saglik fikrine saglik...melih gökçek gibi ucube dinozorlar yapmamış, ilçeyi parsel parsel birilerine de peşkeş çekmemiş ....