BU YIL FESTİVAL YOK

banner297

Saruhanlı Belediyesi tarafından 11 yıldır geleneksel olarak düzenlenen “Altın Üzüm ve Kültür Festivali” yurt genelinde artan terör olayları nedeniyle bu yıl düzenlenmeyecek.

Saruhanlı 27.08.2015, 12:03
BU YIL FESTİVAL YOK
banner388

Saruhanlı Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada ilçede yetişen dünyaca ünlü sultaniye cinsi üzümün tanıtımı için geleneksel olarak her yıl Eylül ayında “Altın Üzüm ve Kültür Festivali” düzenlendiği belirtildi.

Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenen ve isim hakkı Türk Patent Enstitüsü (TSE) tarafından korumalı olan “Altın Üzüm ve Kültür Festivali”nin yurt genelinde artan terör olayları nedeniyle bu yıl planlanmadığının belirtildiği açıklamada şöyle denildi;

“Türk Patent Enstitüsü tarafından “Üzümün Başkenti” olarak tescillenen ilçemizde geçen yıl 14-21 Eylül tarihleri arasında 11.’si düzenlenen “Altın Üzüm ve Kültür Festivali” bu yılyaşanan terör olayları nedeniyle planlanmamıştır. Şehit kardeşlerimizin acısını yaşadığımız bir dönemde festival düzenlenmesi elbette düşünülemezdi. Bu kapsamda terörü bir kez daha lanetliyor, hain terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.”

Yorumlar (0)
31
açık