MANİSA (İHA) -
'Sporda engelleri kaldırıyoruz' anlayışıyla Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirilen 'Mutlu Cuma' projesi yeniden başlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında özel ihtiyaçlı çocukların spor aktiviteleriyle buluşturulmasının amaçlanıyor. Alanında uzman eğitmenler ve antrenörler tarafından verilecek eğitimlerle 4-8 yaş çocuklar spor egzersizleri yapma imkanına sahip olacaklar.

Mutlu Cuma projesinde kayıtlar başladı. Ücretsiz olan kurslara kayıtlar, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası zemin katında yer alan Engelliler Masasından yapılacak. Kurslar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 0236 313 27 27 / dahili no: 1031 numaralı telefon üzerinden detaylı bilgi alabilecekleri bildirildi.

Proje hakkında bilgi veren Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Özel ihtyaçlı çocuklarımızın ve ailelerimizin yüzünü gülümseten projelerimizden bir tanesi olan ‘Mutlu Cuma’yı yeniden düzenliyoruz. Her alanda olduğu gibi sporda da engelleri kaldırmak amacıyla gerçekleştireceğimiz bu çalışmayla çocuklarımızın hem keyifli zaman geçirmelerine hem de fiziksel ve sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sunmuş olacağız. Çocuklarımızı ve ailelerimizin ücretsiz olan kurslarımıza kayıt olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

AFAD duyurdu! Muğla'da deprem! AFAD duyurdu! Muğla'da deprem!

Editör: Ali Gözen