Ümit Rona bugün fuarda imza günü ve söyleşi düzenleyecek

banner297

Kitap Fuarı'na katılacak olan şair Ümit Rona, söyleşi düzenleyip kitaplarını imzalayacak.

Kültür Sanat 10.10.2021, 12:32 10.10.2021, 12:34
Ümit Rona bugün fuarda imza günü ve söyleşi düzenleyecek

Bu yıl 4'üncü kez kapılarını ziyaretçilerine açan Manisa Kitap Fuarı'nda son gün heyecanı yaşanıyor. Kitapseverlerin büyük ilgi gösterdiği fuarda, son günde de çok sayıda yayınevi ve birçok ünlü yazar Manisalı kitapseverlerle buluşuyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarda, ünlü yazar ve çizerler söyleşi ve imza günlerinde kitapseverlerle bir araya geliyor. 

Kendilerini ifade etme platformları sınırlı olan Manisalı yazarlar da Manisa Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşma imkanı buluyor.

Yazarlar, bir yandan okuyucularıyla kucaklaşırken, bir yandan da eserlerini tanıtma ve büyük yayınevleriyle bağlantı kurma fırsatını yakalıyor.

Fuar bu yıl da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının, oda ve birliklerin, meslek örgütlerinin, kadın dernekleri ve kadın kooperatiflerinin ilgisiyle kültür şölenine dönüştü.

ÜMİT RONA'DAN KİTAP FUARI'NDA SÖYLEŞİ

Şair Ümit Rona, 10 Ekim Pazar günü saat 15.30'da Fuar Merkezi'nde “Edebiyatın Diliyle Adalet” isimli söyleşiyle okuyucuyla buluşacak. Rona, fuarda ayrıca kitaplarını imzalayacak.

Yorumlar (1)
Manisalı 8 ay önce
Ülkede özellikle Hukuk alanında ciddi sorunlar yaşandığı tüm kesimlerce bilinen bir durum. Sayın Ümit Rona'yı yakınen tanımam ama Baro Başkanlığın a seçildiğinden bu yana ülkede ki Hukuk adına ciddi bir açıklamasına tanık olamadık, meğer sayın Başkanın başka meşgulatları varmış. Olabilir tabi ama asli görevde aktif olmak ve temsil edilen makamın hakkının verilmesi kaçınılmaz bir gereksinimdir. Ülke de Hukukun sahip çıkılmaya ne kadar ihtiyacı varsa, milletin Hukuk beklentisi de aynı paraleldedir. Örneğin suç üstü hırsızlık, darp, yolsuzluk, tarihi eser yağması, ayrımcılık, çevre suçları vs gibi suçlar artık fiilen yaptırım uygulamasından çıkarılmış duruma geldiği bir dönemde, tam aksine, eleştiri, muhalif düşünce, vs fiilere acil ve ağır müeyyideler uygulanarak evrensel Hukuk dan uzaklaşılmaktadır. Bunları dile getirecek olan kurum ve kuruluşların başında Barolar gelir.
22
açık