Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı  

banner297

Meteoroloji'den aktarılan son dakika hava durumu raporuna göre, hafta boyunca yurt genelinde sıcaklıklar artmaya devam edecek. Hafta sonuna kadar batı ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 4 ile 6 derece üzerinde, hafta sonu ise tüm yurtta 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Manisa’yı da sıcak bir hafta bekliyor. 

Genel 12.07.2021, 17:14
Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı  
banner388

Ayın ortasından itibaren etkili olacak aşırı sıcaklıklarla, yurt genelinde bu yazın en sıcak günleri başlayacak.  
İstanbul'da 32 derecelerde olan sıcaklık perşembeden sonra 35'lere çıkacak. Ankara 33, İzmir 37, Manisa 37 derece, rüzgar sert esiyor.  
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan uyarıya göre; sıcaklıklar mevsim normallerinin oldukça üzerine çıkacak. Meteroloji, artması beklenen sıcaklara karşı uyarı da bulundu. 
Yapılan değerlendirme, önümüzdeki bir haftalık süreçte ülke genelinde sıcaklıkların artmaya devam edeceği belirtildi. 
Sıcaklıkların, hafta sonuna kadar batı ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 4 ile 6 derece üzerinde, hafta sonu ise tüm yurtta 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

BÖLGE BÖLGE SON DURUM

Marmara'da poyraz sert esiyor, sahile yakin kesimlerde nem yüksek seviyede devam ediyor. Edirne 37, Sakarya 32 derece. Çarşamba sakarya tarafında yağmur bekleniyor. 

İç Anadolu'da yağışsız ve daha sıcak günler başlıyor. Eskişehir 32, Sivas 31 derece.

EGE'DE GÜNEŞ ÇARPMASINA DİKKAT

Ege'de çarşamba gününden itibaren sıcaklık artacağından, güneş çarpması tehlikesi en yüksek seviyede olacak. Rüzgarlar ise hafiflemiyor, sert esecek. Muğla 36, Manisa 37, Denizli 40, Afyon 33 derece.

 
 
 

Yorumlar (0)
24
açık