banner298

METEOROLOJİ'DEN MANİSA İÇİN ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

banner297

Bu akşam saatlerinden itibaren ve yarın gün boyunca yurt genelinde şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji son tahminlerine göre 17 il için turuncu, 35 il için de sarı uyarıda bulundu. Manisa turuncu iller arasında...

Genel 28.11.2021, 18:49
METEOROLOJİ'DEN MANİSA İÇİN ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji'nin son hava tahminlerine göre yurt genelinde bu akşam saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar etkili olacak.
Yer yer fırtınanın etkili olacağı bölgelerde vatandaşlardan sosyal hayatta tedbirli olmaları istendi.
Şiddetli rüzgarın etkili olması beklenen 17 il için turuncu uyarı, 35 il için sarı uyarı yapıldı.
Turuncu uyarı yapılan iller:
İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Yalova, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli.
Sarı uyarı yapılan iller:
Aydın, Muğla, Antalya, Burdur, Denizli, Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Çankırı, Çorum, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize.
5 BÖLGE İÇİN FIRTINA UYARISI
Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara'da, yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına bekleniyor.
Yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerinden yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz'de kuvvetli ve fırtına, Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli ve tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ESKİŞEHİR, BURSA, KÜTAHYA VE BİLECİK
4 ilde yarın saat 06.00'dan itibaren gün boyu hızı saatte 50 ila 80 kilometreyi bulması öngörülen kuvvetli rüzgar ve yer yer 70 ila 110 kilometre esmesi tahmin edilen tam fırtına bekleniyor.
Açıklamada, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
 
 

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu