ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, bayrakların yere serildiği iddialarıyla ilgili basın açıklama yaptı.

GENEL 28.10.2020, 00:57 28.10.2020, 01:34

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde metrelerce uzunluktaki Türk bayrağı ve Atatürk posterlerinin caddededki görüntüsüyle ilgili Manisa Valiliği soruşturma başlattı. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, bayrakların yere serildiği iddialarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.  

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu geç saatlerde bir basın açıklaması yaptı. Öküzcüoğlu: “Vatan sevgimizi, bayrak aşkımızı kimse sorgulayamaz. Dev Türk bayrağını bayramda dalgalandırmayı amaçladık. Ne yazık ki yaklaşık bin metre olan ve makaraya sarılı olan bayrağımız ucu makaranın gövdesinde olan bayrağımızı kaldırıma sererek ucunu bulmayı, onu göklerde dalgalandırmayı hedefledik. Ve bu görüntüler hiç istemediğimiz görüntüye sebep oldu. Ekiplerimiz derhal bayrağımızı topladı. Bayrağımız seriliyken arabalarıyla üzerinden geçmeye çalışan saygısız sürücülere buradan tekrar söylüyorum. Lütfen bayağımıza, cumhuriyetimize saygılı olun” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (2)
Haberci 1 ay önce
Bir ucundan tevcihleyecekleri yüksekliğe asa asa gitseler ya ;Türk Bayrağı Tüzüğünde göndere çekilen bayrak bile alt uçum ucu yere değmeyecek şekilde der, Sayın ÖKÜZCÜOĞLU Türk Bayrağı Kanunu;Türk Bayrağı Tüzüğü ve Eskimiş, Solmuş, Yırtılmış ve Kullanılamayacak Duruma Gelmiş Bayrakların Yok Edilmesi Usul ve Esaslarını Gösterir Yönetmelik hakkında personelini bilgi sahibi yap.
Sultan demir 1 ay önce
Bizim bayragimiz yerde degil gokte durur.obayrak icin binlerce cocuklarimiz yetim kaldi
19
parçalı bulutlu